XVII Niedziela zwykła – ogłoszenia

1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

1. Jutro, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

1. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Po Mszy św. wieczornej będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców – prosimy o podjeżdżanie samochodami przed kościół od strony placu Ewangelickiego. Taca z tego dnia przeznaczona jest środki komunikacji dla misjonarzy.

1. Również jutro przypada dzień imienin Ks. Krzysztofa – w czasie Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w jego intencji. Z powodu urlopu składamy jemu już dzisiaj najlepsze życzenia – zdrowia, wielu łask i błog. Bożego oraz opieki Matki Bożej Wniebowziętej w pracy duszpasterskiej w naszej parafii i na studiach. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

1. We wtorek w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

1. Zachęcamy do lektury „Gościa niedzielnego” oraz Niedzieli”, a wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

Irena Marek

†      Kazimierz Domański

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…