XVI Niedziela zwykła – ogłoszenia Św. Andrzeja Apostoła

  1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy też o ciężkim trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba, to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to !

 

  1. W piątek święto Marii Magdaleny – jest orędowniczką osób kuszonych. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17:00.

 

  1. W sobotę obchodzimy święto św. Brygidy, patronki Europy. Wpatrując się w tę szlachetną postać, widzimy, że los każdego człowieka jest drogą szukania Boga, albo raczej drogą, na której On nas odnajduje.

 

  1. Uczestników turnusu do Mrzeżyna zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10:00 i na spotkanie w salce nad garażami o godz. 17:00.

 

  1. Natomiast dzisiaj zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za zmarłych z wypominkami na cmentarzu komunalnym o godz. 17:00. Pamiętajmy, że oni czekają na nasze wsparcie modlitewne.

 

  1. Serdecznie zapraszamy na Mszę imieninową ks. Krzysztofa, która odbędzie się w parafii Świętego Andrzeja w niedzielę o godz. 8:00.

 

  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Janusz Mucha

          †      Jadwiga Mazur

      Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…