XV Niedziela zwykła – ogłoszenia Św. Andrzeja Apostoła

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata.

1. W tym tygodniu obchodzimy liturgiczne wspomnienie:
  • w poniedziałek św. Benedykta, opata i patrona Europy
  • we wtorek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika
  • w środę św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  • w piątek św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  • w sobotę NMP z Góry Karmel.

1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 na cmentarzu komunalnym.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie naszego kościoła.

1. Zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuarium św. Jakuba w Jakubowie. Wyjazd w dniu 23 lipca o godz. 9:30 z parkingu koło Pepco. Natomiast zapisy w zakrystii, a koszt wynosi 35 zł.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†      Magdalena Ludwiczak

†      Mieczysław Kubiak

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…