XIV Niedziela zwykła – ogłoszenia Św. Andrzeja Apostoła

  1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Dla wielu rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy św. i zachowywania Bożych przykazań. Niech nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa w Eucharystii ani odległość od kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw. Po przyjeździe na wakacje od razu dowiedzmy się – gdzie jest świątynia i o której godzinie są Msze Święte. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas charakter szczególnego świadectwa. Pamiętajmy też, że w miejscach sakralnych obowiązuje strój godny, a nie swobodny.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam:
  • w środę bł. Marii Teresy Ledóchowskiej,
  • w piątek św. Jan z Dukli, kapłana.

 

  1. Zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 17:00 w naszym kościele.

 

  1. W przyszłą, tj. drugą niedzielą miesiąca taca jak zwykle przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła.

 

  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Ryszard Leśniak

          †      Józef Osiński

          †      Halina Werner

          †      Irena Kuszlewska

          †      Wanda Mikita

         Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…