XIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi  i  nasze  braki   w  wierze,  nadziei  i  miłości.

1. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa jeszcze dzisiaj o godz. 19:00, oraz w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej.

1. W środę czcimy Apostołów Piotra i Pawła, dwa wielkie filary, na których wznosi się Kościół; św. Piotr jest gwarantem, że Kościoła nie zwyciężą żadne, nawet piekielne moce, oraz św. Paweł, który poniósł Ewangelię między pogan. Uroczystość ta jest okazją do podziękowania Bogu za posługę wszystkich następców św. Piotra, zwłaszcza ostatnich papieży. Taca przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.

1. We wtorek przypada wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męczennika.

1. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca:
  • w piątek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu oraz okazja do spowiedzi w godz. 6:30  –  12:00  oraz   15:00  do  Mszy św. wieczornej
  • w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00 rano. Natomiast chorych w domach w tym tygodniu odwiedzą tylko Dawid   i   Ks. Krzysztof.

1. Szprotawski Dom Kultury organizuje XXIX Festiwal Grup Śpiewaczych      i Tanecznych „Ziemia i pieśń” w dniach 1 – 3.07 2021 r. Będą także śpiewać w naszej świątyni na Mszy św. o godz. 11:30 w najbliższą niedzielę.

1. Przypominamy, że od dzisiaj obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania niedzielnych  Mszy św.:
  • w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 1300 i 1800, a  będzie  wieczorem  Msza św.   o    1930;
  • w dni powszednie według stałego porządku: 7:00 ;     9:00    i    18:00;
  • spowiedź tylko w dni powszednie przed każdą Mszą św.
  • pamiętajmy, że w miejscach sakralnych obowiązuje strój godny, a nie swobodny.

1. Natomiast biuro parafialne w czasie wakacji czynne będzie tylko w czwartki i soboty w stałych godzinach.
  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†     Stanisława Pankiewicz

†     Edward Szymczak

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…