XII Niedziela zwykła – ogłoszenia św. Andrzeja Apostoła

                                                           

 1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.

 

 1. Dzisiaj jak w każdą III niedzielę miesiąca zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych o godz. 17:00, ale ze względu na ostrzeżenia przed upałami i burzami nie na cmentarz, tylko do kościoła Wniebowzięcia NMP.

 

 1. W czwartek obchodzimy przeniesioną z piątku uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.                                                                                                                                                                             W czwartek, na zakończenie oktawy na Mszę św. o godz. 17:00, przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce  dla naszego dobra.

 

 1. Również w czwartek przypada także Dzień Ojca, dlatego składamy im serdeczne życzenia i pamiętajmy o modlitwie w ich intencji.

 

 1. W tym tygodniu okazja do spowiedzi na zakończenie roku szkolnego oraz przed wyjazdem na wakacje i urlopy przed każdą Mszy św.

 

 1. W piątek przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – Msza św.  o godz. 17:00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny. Dzień ten jest także światowym dniem modlitw o świętość kapłanów. Prosimy w tym dniu o modlitwy w naszych intencjach, aby Pan kształtował pasterzy według swego Serca. 

 

 1. Piątek to także ostatni dzień w tym roku szkolnym – w czasie Mszy św. o godz. 7:45 w kościele będziemy dziękować Bogu za miniony rok szkolny i dlatego zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież oraz nauczycieli i rodziców.

 

 1. W sobotę rozpoczynają się wakacje. Przypominamy, że wakacje nie są czasem wolnym od Boga i obowiązków religijnych. Obowiązują nas zatem także na urlopach niedzielne Msze św., osobista modlitwa, zachęcamy także do korzystania z sakramentu spowiedzi. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy, aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a także odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia. Pamiętajmy także o przepisach drogowych: ze względu na siebie, ale również innych użytkowników dróg. Przepisy te obowiązują w sumieniu każdego z nas.

 

 1. Również w najbliższą sobotę Przyjaciele Paradyża zapraszają na jednodniową pielgrzymkę do Paradyża i Rokitna. Wyjazd po Mszy św. o godz. 9:00,  a zapisy w zakrystii.

 

 1. Pożegnanie Ks. Kanonika Leona Andrysa, który odchodzi do Domu Księży Emerytów po 29 latach posługi w Parafii Św. Andrzeja Apostoła – 23 lata jako proboszcz i 6 lat jako rezydent  –  odbędzie się w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11:00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy i podziękowania za jego posługę, którą realizował z takim zaangażowaniem i oddaniem.

 

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne tylko we wtorek.

 

 1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszki na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Fakultet Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.