XII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.

 

 1. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa są odprawiane:

          –   w dni powszednie po Mszy św. wieczornej

          –   natomiast dzisiaj jak w każdą III niedzielę miesiąca zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych       zmarłych o godz. 17:00, ale ze względu na ostrzeżenia przed upałami i burzami nie na cmentarz, tylko do kościoła.

 

 1. Nadal trwa oktawa Bożego Ciała; zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych, które odbywają się każdego dnia po Mszy św. wieczornej wokół kościoła. W czwartek, na zakończenie oktawy, przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra.

 

 1. W czwartek obchodzimy przeniesioną z piątku uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

 

 1. W czwartek przypada także Dzień Ojca, dlatego składamy im serdeczne życzenia oraz zawierzamy ojców opiece św. Józefa – pamiętajmy o modlitwie w ich intencji.

 

 1. W tym tygodniu okazja do spowiedzi na zakończenie roku szkolnego oraz przed wyjazdem na wakacje i urlopy przed każdą Mszy św.

 

 1. W piątek przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny. Dzień ten jest także światowym dniem modlitw o świętość kapłanów. Prosimy w tym dniu o modlitwy w naszych intencjach, aby Pan kształtował pasterzy według swego Serca.

 

 1. Piątek to także ostatni dzień w tym roku szkolnym – w czasie Mszy św. o godz. 7:00;  8:00  i  9:00 będziemy dziękować Bogu za miniony rok szkolny i dlatego zapraszamy dzieci i młodzież oraz nauczycieli i rodziców:

          –   dzieci szczególnie  z klas I – III   na godz. 8:00 rano;

           –   natomiast dzieci z klas IV – VIII na godz. 9:00.

 

 1. W sobotę rozpoczynają się wakacje. Przypominamy, że wakacje nie są czasem wolnym od Boga i obowiązków religijnych. Obowiązują nas zatem także na urlopach niedzielne Msze św., osobista modlitwa, zachęcamy także do korzystania z sakramentu spowiedzi. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy, aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a także odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia. Pamiętajmy także o przepisach drogowych: ze względu na siebie, ale również innych użytkowników dróg. Przepisy te obowiązują w sumieniu.

 

10. Także sobotę obchodzimy święto Niepokalanego Serca NMP. Serce Maryi, które mówi nam o otwarciu się na łaskę    Bożą, ale przede wszystkim jest skuteczną pomocą dla wszystkich czcicieli Jej Niepokalanego Serca.

 

 1. Również w najbliższą sobotę Przyjaciele Paradyża zapraszają na jednodniową pielgrzymkę do Paradyża i Rokitna. Wyjazd po Mszy św. o godz. 9:00, a zapisy w zakrystii.

 

 1. Pożegnanie Ks. Kanonika Leona Andrysa, który odchodzi do Domu Księży Emerytów odbędzie się w Parafii św. Andrzeja w przyszłą niedzielę o godz. 11:00.

 

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu wyjątkowo będzie czynne tylko we wtorek.

 

 1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na KUL i Fakultet Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze. 

 

 1. Od przyszłej niedzieli, tj. od 26 czerwca obowiązuje wakacyjny porządek   odprawiania   Mszy św.:
 • w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 13:00   i   18:00, 

           ale  będzie  wieczorem  Msza św.   o  godz.  19:30

 • w dni powszednie Msze św. będą odprawiane według stałego porządku
 • okazja do spowiedzi tylko w dni powszednie przed każdą Mszą św.