BOŻE CIAŁO 2022

16 czerwca 2022 roku w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej mogliśmy uczestniczyć w procesji z  Najświętszym Sakramentem ulicami miasta. Najważniejszą częścią uroczystości jest uczestnictwo w Eucharystii, w której można było uczestniczyć o godz. 7:00, 8:30, 10:00 i 18:00, w szpitalu o godz.7:15, a w Śliwniku o godz. 9:30. Tam też odbyła się procesja.  Po Mszy Św. o godz. 10:00  odbyła się procesja ulicami Szprotawy  do czterech ołtarzy. Trasa procesji prowadziła ulicami:   Muzealna, Krasińskiego, Konopnickiej, Niepodległości, Mickiewicza, Andersa i Rynek. Ołtarze budowane były: przy ulicy Krasińskiego, na skrzyżowaniu Konopnickiej i Niepodległości, Mickiewicza i Andersa oraz przy kościele. Przy każdym ołtarzu odczytywany był stosowny fragment Ewangelii nawiązujący do tematyki Eucharystycznej. Procesję prowadził:  ks. Dawid. Nad wszystkim czuwał  Proboszcz ks. Prałat Ryszard . Przy ostatnim czwartym ołtarzu okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Dawid. Na zakończenie usłyszeliśmy słowa podziękowania skierowane do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie i prowadzenie procesji.  Pieśni prowadzone były przez organistę Marcina Bojskiego i Michała Ganowskiego.