Niedziela Najśw. Trójcy – ogłoszenia

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, dlatego módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Św.

 

 1. W czwartek uroczystość Bożego Ciała –  Msze św. o godz. 7:00,  8:30,  10:00  i wyjście procesji z kościoła do czterech ołtarzy około godz. 10:40. Trasa procesji w tym  roku będzie prowadzić: pl. Kościelny oraz ulicami Muzealna, Krasińskiego, Konopnickiej, Niepodległości, Mickiewicza, Andersa i Rynek. Ołtarze budowane będą: przy ulicy Krasińskiego, na skrzyżowaniu Konopnickiej i Niepodległości, Mickiewicza i Andersa oraz przy kościele. Prosimy o sąsiedzką pomoc przy budowaniu i przystrajaniu ołtarzy. Okna katolickich mieszkań powinny być odpowiednio przystrojone, co będzie szczególnym podkreśleniem charakteru uroczystego dnia. Starajmy się brać czynny udział w procesji przez zaangażowanie w śpiew,  a pomocą w tym będą śpiewniki z tekstami pieśni, które mamy w domach. Udział w procesji jest naszym wyznaniem wiary, ale nie zwalnia z  uczestnictwa we Mszy św., dlatego będzie Msza św. wieczorem o  18:00.  Prosimy o przygotowanie chorągwi, figur i obrazów na procesję oraz kwiaty dla dzieci, które zapraszamy do sypania w czasie procesji.

               W szpitalu o godz. 715,      a  w   Śliwniku  Msza św. i  procesja   o   godz.   930.

 

 1. Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej procesja wokół kościoła – zachęcamy wszystkich do uczczenia Chrystusa obecnego w Najśw. Sakramencie.

 

 1. W czwartek przypada także rocznica święceń biskupich Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego – pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.

 

 1. W sobotę odpust ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej – patronki diecezji: zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tych uroczystościach.

 

 1. Zgodnie z uprawnieniem jako proboszcz parafii udzielam dyspensy w piątek po Uroczystości Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a podjęcia innych form pokuty, jak na przykład: modlitwa, jałmużna  czy uczynki miłości.

 

 1. Przypominamy, że nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa w naszym kościele są odprawiane:

          –         w niedziele i święta o godz. 17:00

          –         w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Kandydatów do bierzmowania z klasy VII – grupa Ks. Bartosza – zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 18:00 w kościele.

 

 1. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu prowadzi nabór na dwuletnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne dla osób posiadających przygotowanie pedagogiczne. Studia pozwalają uzyskać kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela religii. Zajęcia będą się odbywały w soboty począwszy od października w siedzibie Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. E. Stein w Zielonej Górze.  Szczegóły na stronie internetowej zgora.pl.

 

 1. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na KUL i  Fakultet Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych o godz. 17:00 na cmentarzu.

 

 1. Parafialny Klub Seniora organizuje wyjazd na turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy nad jezioro do Wągrowca w dniach 11 – 18 września. W ramach turnusu wykonywane będzie pięć zabiegów. Odpłatność za turnus wynosi        1270 złotych. Zapisy oraz wpłata zaliczki w wysokości 400 zł w salce nad garażami w środy w    10:00   –   11:30.  

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na renowację wejścia głównego do kościoła.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †       Ryszard Idziak

          †       Czesław Pigdanowicz

          †       Czesława Biskupska

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…