Zesłanie Ducha Św. – ogłoszenia Św. Andrzeja Apostoła

 1. Chrystus Pan po zmartwychwstaniu przygotowywał uczniów do swego odejścia. Obiecał im zesłać swego Ducha, który przypomniał im wszystko to, czego nauczał, przekonał świat o grzechu i sądzie. Duch Pocieszyciel został nam właśnie dziś dany. Otwórzmy się na ten wielkanocny dar i tym samym stańmy się odważnymi świadkami Chrystusowej wiary.

 

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest misyjnym Dniem Chorych, którego szczególną Patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus – zachęcamy chorych parafian do modlitwy w intencji

 

 1. W poniedziałek w drugi dzień oktawy Zesłania Ducha Świętego obchodzimy wspomnienie NMP Matki Kościoła. Ona, oczekując razem z Apostołami w Wieczerniku na Ducha Świętego, stała się wzorem modlącego się K-ła.

 

 1. Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana obchodzimy w czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Papież Benedykt XVI ustanawiając to święto pragnął, aby przyczyniało się do pogłębienia świętości życia duchowieństwa i stało się inspiracją do modlitwy o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej.

 

 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 

 1. Spotkanie członków Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 16:00 w salce w Domu Katechetycznym.

 

 1. Zgodnie z planem dzisiaj ostatnia już przed wakacjami nauka dla rodziców i chrzestnych o godz. 16:30 w salce nad garażami.

 

 1. Serdecznie zapraszamy na tegoroczną pieszą pielgrzymkę powołaniową do sanktuariów w Paradyżu i Rokitnie w dniach   11 – 12. 06. 2022r.    Prosząc o dar nowych powołań wyruszą grupy z Gorzowa Wlkp., Sulechowa i Rzepina. Szczegóły w sprawie zapisów u Ks. Dawida, na plakatach i stronie internetowej paradisus.pl.

 

 1. Zapraszamy na MIASTECZKO OJCOWSKIE w dniach 10-12 czerwca do Gubina na Stadion Miejski. Wydarzenie jest skierowane dla całych rodzin. Tematem będzie ojcostwo, które będzie się przewijało przez warsztaty, zabawy, występy muzyczne, konkursy, zawody, strefy artystyczne i akcji, nabożeństwa głównie pod wieczór itd. Więcej szczegółów na stronie:  https://ojcostwopowolaniem.pl/miasteczko/  i na plakacie na naszej stronie internetowej.  Zapraszamy do udziału.

 

 1. Apostolat Zbawczego Cierpienia organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie na uroczystości odpustowe na dzień 15 czerwca. Koszt wyjazdu wynosi 50 złotych, a zapisy chętnych w zakrystii. Wyjazd o godz. 7:30 z parkingu koło Pepco. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Natomiast młodzież, szczególnie tę, która przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania oraz kandydatów zapraszamy do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodych – 17 czerwca w Rokitnie. Bliższe informacje i zapisy u Ks. Dawida, a koszt wyjazdu wynosi 30 złotych.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest jak zwykle na ogrzewanie naszego kościoła

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Wiesław Gosa

          †      Renata Jałkiewicz

          †      Marek Kwiatkowski

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo