Wniebowstąpienie Pańskie – ogłoszenia św. Andrzeja Apostoła

 

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

 

 1. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

 

 1. Wspólnota Źródło Wody Żywej zaprasza na Wigilię Zesłania Ducha Świętego tj. w sobotę w kościele Wniebowzięcia NMP. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18:00, zakończenie Apelem Jasnogórskim około godz. 21:00. Szczegółowy program dostępny na plakacie.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocy, ale czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej trwa do uroczystości Najświętszej Trójcy. Dlatego zachęcamy do korzystania ze spowiedzi codziennie przed każdą Mszą św. i w czasie jej trwania.

 

 1. We wtorek kończymy nabożeństwa majowe, które są odprawiane:

          –       w niedziele po Mszy św. godz. 11:00

           –       a w poniedziałek i wtorek po Mszy św. godz. 17:00.

 

 1. We wtorek przypada święto Nawiedzenia NMP, a w środę św. Justyna.

 

 1. W czwartek obchodzimy 25 rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w naszej diecezji – w Gorzowie Wielkopolskim.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

 

          – w czwartek w czasie Mszy św. wieczornej będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne;

          – w piątek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16:00 oraz okazja do spowiedzi w czasie jej trwania;

          – w sobotę odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.

 

 1. Apostolat Zbawczego Cierpienia organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie na uroczystości odpustowe na dzień 15 czerwca. Koszt wyjazdu wynosi 50 złotych, a zapisy chętnych w zakrystii. Wyjazd o godz. 7:30 z parkingu koło Pepco. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Natomiast młodzież, szczególnie tę, która przystąpiła wczoraj do Sakramentu Bierzmowania oraz kandydatów zapraszamy do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodych – 17 czerwca w Rokitnie. Bliższe informacje i zapisy u Ks. Dawida, a koszt wyjazdu wynosi 30 złotych.

 

 1. Dzieci z klas III z naszych parafii włączyły się w tym roku do Akcji Misyjnej – „Dzieci Komunijne Dzieciom w Rwandzie” i zebrały na ten cel 2 997 złotych. Serdecznie dziękujemy dzieciom oraz ich rodzicom, za tak piękny owoc I Komunii św.