SAKRAMENT BIERZMOWANIA

28 maja   2022 roku o godz. 11:00 odbyła się w naszym kościele uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania przez młodzież z  parafii WNMP i św. Andrzeja Apostoła w Szprotawie, z   parafii NMP Królowej Polski w Lesznie Górnym, z parafii Świętej Rodziny w Wiechlicach i z parafii NMP Bolesnej w Dzikowicach. Grupę kandydatów z naszej parafii przygotował ks. Dawid. Sakrament został udzielony podczas uroczystej Eucharystii, którą celebrował Ks. Bp Krzysztof Białasik z Boliwii. Obecni byli kapłani z  parafii kandydatów. Na początku rodzice kandydatów poprosili jego ekscelencję o udzielenie sakramentu swoim dzieciom. Potem poprosił ks. Proboszcz. Okolicznościowe kazanie wygłosił celebrans Eucharystii ks. biskup Krzysztof Białasik. Wszyscy zebrani kapłani, którzy przybyli z dekanatu wspólnie odmówili modlitwę za młodzież . Po modlitwie biskup udzielił sakramentu. Młodzież aktywnie włączyła się w uczestnictwo Eucharystii: wykonała czytania, odczytała wezwania modlitwy powszechnej. Na zakończenie młodzież podziękowała za otrzymany sakrament wręczając biskupowi symbolicznie bukiet kwiatów. Oprawę muzyczną zapewnił organista Marcin Bojski oraz schola. Homilię wygłoszoną na uroczystości można wysłuchać poniżej.