V Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty Kościoła.

1. Przypominamy, że nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie o godz. 17:30.

1. Modlitwy za zmarłych z wypominkami na cmentarzu dzisiaj o godz. 17:00 –   zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, a szczególnie tych, którzy pożegnali swoich bliskich w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Pamiętajmy, że oni czekają na nasze wsparcie modlitewne, bo jak wiemy sami sobie pomóc już nie mogą.

1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII – grupa Ks. Dawida – dzisiaj po Mszy św. wieczornej.

1. W poniedziałek przypada święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika – patrona Polski.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, która przeznaczona jest na renowację wejścia głównego do naszego kościoła.