8 maja 2022 roku odbyła się uroczystość I Komunii Świętej,  w trzech grupach o godz. 9:30,  11:15  i  13:00. Eucharystię celebrował ks. Krzysztof, który przygotował dzieci do sakramentu. W oprawę Mszy Świętej włączyli się rodzice, którzy przeczytali  czytania i modlitwę powszechną. Po zakończeniu homilii nastąpiło odnowienie obietnic  Chrztu św. Dzieci trzymały zapalone świece, które zostały zapalone od paschału, a ogień został im podany przez rodziców. Do stołu ofiarnego przystępowały parami i przyjmowały Ciało Chrystusa w postawie klęczącej. Oczywiście jak dobry zwyczaj nakazuje były też podziękowania, które skierowane były najpierw  do Pana Jezusa, a  kończyły na osobach, które przygotowały dzieci do sakramentu.

W białym tygodniu dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki i będą mogły włączyć się w akcję „Dzieci  Komunijne Dzieciom Komunijnym w Rwandzie”, jest to wsparcie finansowe.

Oprawę muzyczną zapewnił organista Marcin Bojski z zespołem.

Podziękowania dla rodziców