IV Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata

1. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną” !  Polecajmy tych młodych ludzi Tej, która jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

1. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych dzieci, młodzież i starszych. W naszym kościele będą odprawiane:

–       w niedzielę i święta o godz. 17:00

–       w dni powszednie o godz. 17:30.

1. Apostolat Zbawczego Cierpienia zaprasza na spotkanie w salce Domu Katechetycznego w czwartek o godz. 16:00.

1. W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek św. Stanisław – biskup i męczennik, główny patron Polski;
  • w sobotę – św. Maciej, uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów.

1. Spotkanie dla wyjeżdżających na turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy do Mrzeżyna w środę o godz. 16:30 w salce nad garażami.

1. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie w piątek po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami.

1. Modlitwy za zmarłych z wypominkami na cmentarzu w przyszłą niedzielę o godz. 17:00  –   zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, a szczególnie tych, którzy pożegnali swoich bliskich w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Pamiętajmy, że oni czekają na nasze wsparcie modlitewne, bo jak wiemy sami sobie pomóc już nie mogą.

1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII – grupa Ks. Dawida – w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

1. Natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa Ks. Bartosza –  dzisiaj po Mszy św. wieczornej.

1. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na 2-dniową pielgrzymkę do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie w dniach 21 – 22.05.2022 r. Wyjazd w sobotę 21 maja 2022 r. o godz. 9:00 z postoju taksówek. Bliższe informacje i zapisy pod nr telefonów: 663 045 281  albo  605 590 196.

1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na renowację wejścia głównego do naszego kościoła.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†      Marianna Pleśnierowicz

†      Anna Buchholz

†      Maria Ciołka

†      Roman Suszko

†      Paulina Grocholska

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…