KONCERT Z OKAZJI ŚWIĘTA 3 MAJA

KONCERT Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA POD HASŁEM „PERŁY POLSKIEJ LIRYKI WOLANEJ”

3 maja 2022 roku o godz. 19:00  w święto Matki Bożej Królowej Polski  i jednocześnie w święto narodowe uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbył się w naszym kościele koncert pt.  „Perły polskiej liryki wokalnej”, której organizatorem był  Szprotawski Dom Kultury pod patronatem  burmistrza Szprotawy Mirosława Gąsika.

Koncert prowadziła dyrektor Domu Kultury Teresa Zima. Wystąpili:  Ida Tamara Zagórska – sopran;  Krzysztof Machowski – tenor;  Oliwia Rudek – sopran;  Anna Machowska- Czachor – skrzypce i Natalia Czekanowska – fortepian. Wysłuchaliśmy wiele wspaniałych pieśni i utworów instrumentalnych znanych polskich autorów i kompozytorów, między innymi  F. Chopina, S. Moniuszki, J. Słowackiego, M. Karłowicza, F. Nowowiejskiego i innych. W imieniu ks. Proboszcza podziękowania przekazał ks. Dawid.