Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – ogłoszenia

  1. Od Wigilii Paschalnej cały Kościół raduje się ze zmartwychwstania Pańskiego. Ostatnie słowo należy do Chrystusa, gdyż zwyciężył śmierć, szatana i grzech. Niech wielkanocne wydarzenia sprawią, że będziemy świadkami Zmartwychwstałego w naszym codziennym życiu.

 

  1. Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Fakultet Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze

 

  1. Nowenna do Miłosierdzia Bożego jest odprawiana codziennie do przyszłej niedzieli włącznie w czasie Godziny Miłosierdzia o godz. 15:00  –   zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w naszym kościele.

 

  1. Przyszła Niedzielą jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzianiech ten szczególny dzień otwiera nas na drugiego człowieka. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiary do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej diecezji.

 

  1. Zapraszamy do modlitwy za zmarłych w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 na cmentarzu komunalnym. Gdzie kluczem wspólnej modlitwy będziemy otwierać drzwi Bożego Miłosierdzia dla naszych zmarłych.

 

  1. Natomiast w czwartek przypadają imieniny Ks. Bartosza – składając jemu już dzisiaj najlepsze życzenia, zdrowia, wielu łask i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wniebowziętej w działaniach jakie podejmuje. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, a szczególnie w czwartek w czasie Mszy św. 

 

  1. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania klasy VIII a i b ze szkoły nr 2 i  Społecznej –  grupa Ks. Dawida  –   w sobotę po Mszy św. wieczornej.          

 

 

  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Roman Łukaniuk

          †      Lucyna Scholzke

          †      Józef Szczepański

          †      Lucyna Wietrak

          †      Eugeniusz Kaczmarski

     Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…