Niedziela Miłosierdzia Bożego – ogłoszenia

  1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego – kult Miłosierdzia Bożego jest znakiem czasu. Każdy z nas winien korzystać z łask, jakich Bóg chce nam udzielić w ogromie Miłosierdzia swego, zwłaszcza tych, które realizują się  w sakramentach pokuty i Eucharystii.  Zachęcamy do rozwijania osobistej pobożności poprzez odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego, a także do uczestnictwa w „Godzinie Miłosierdzia”  w  każdy  piątek  o  godz.  1500   w  naszym  kościele.  Natomiast dzisiaj w związku z obchodzonym świętem Miłosierdzia Bożego, z którym Pan Jezus związał wielkie obietnice zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przed Najśw. Sakramentem o godz. 1500.

 

  1. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego pamiętajmy także o naszych zmarłych – zanieśmy im radosną wieść o zmartwychwstaniu naszego Pana i nadzieję,  że i oni zmartwychwstaną. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy na cmentarzu o godz. 17:00 za naszych bliskich zmarłych, a szczególnie za tych, którzy odeszli w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

 

  1. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą Parafialne Zespoły Caritas, dlatego też pamiętajmy o tych, którzy posługują w naszej parafii. Niech dobry Bóg stokrotnie wynagrodzi czynione przez nich dobro i obdarza zdrowiem oraz potrzebnymi łaskami. Natomiast  ofiary składane dzisiaj przy wyjściu z kościoła do puszek przeznaczone są na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

 

  1. Ostatnia niedziela kwietnia jest Niedzielą Modlitw za Kierowców. W sposób szczególny modlimy się o bezpieczne i odpowiedzialne poruszanie się po drogach dla wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego.

 

  1. Jutro przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

 

  1. We wtorek będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.

 

  1. Nauka przed chrztem w przyszłą niedziele o godz. 16:30 w salce nad garażami.

 

  1. Przypominamy, że Apostolat Zbawczego Cierpienia organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę z okazji 35-lecia istnienia Centrum Ochotników Cierpienia w Polsce. Koszt wyjazdu autokarem około 100 złotych,   natomiast zapisy w zakrystii, a bliższe informacje pod numerami telefonów, które są podane w gablocie.

 

 

  1. W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Tadeusz Stępiński

          †      Helga Bober

          †      Anna Długosz

          †      Stanisława Kopeć

          †      Władysław Pigdanowicz

          †      Zdzisław Sawicki

    Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…