III Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia Św. Andrzeja Apostoła

1. Dziś przypada III Niedziela Wielkanocy – w Polsce każdego roku, obchodzona jest jako Niedziela Biblijna z następującym po niej Tygodniem Biblijnym. Niech to będzie dla nas okazja, aby sięgnąć po Ewangelię, ponieważ ona daje nam Ducha św. i prowadzi do Boga Ojca.

1. Od 1 maja będzie odprawiana gregorianka za zmarłego Mieczysława Lewandowskiego, dlatego Msze św. będą odprawiane każdego dnia o g. 17:00.

1. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w szczególny sposób poświęcony Maryi. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w dni powszednie codziennie po Mszy św. o godz. 17:00.

1. Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

1. Jutro przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

1. We wtorek przypada uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Msze św. w naszej świątyni będą sprawowane jak w niedzielę.  Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla naszego narodu.   Natomiast w kościele Wniebowzięcia NMP po Mszy św. wieczornej będzie koncert pt. „Perły Polskiej Liryki Wokalnej” usłyszymy najpiękniejsze  pieśni polskich  kompozytorów – wszystkich serdecznie zapraszamy.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

–  w czwartek w czasie Mszy św. będziemy się modlić o powołania kapłańskie;

–  w piątek adoracja Najśw. Sakramentu  oraz okazja do spowiedzi od godz. 16:00;

– w sobotę odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.

1. W piątek będziemy obchodzili święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

1. W najbliższą niedzielę przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa Ks. Bartosza – w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

1. Również w przyszłą niedzielę dzieci z klas III przystąpią do I Komunii św. w trzech grupach o 9:30, 11:15 i  13:00 w kościele Wniebowzięcia NMP.  Prosimy o modlitwę w intencji dzieci oraz rodziców.  Natomiast rodziców dzieci komunijnych prosimy, aby korzystali ze spowiedzi w tygodniu, a szczególnie w I piątek miesiąca.

1. Nauka przed chrztem dzisiaj o godz. 16:30 w salce nad garażami.