III Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

 1. Dziś przypada III Niedziela Wielkanocy – w Polsce każdego roku, obchodzona jest jako Niedziela Biblijna z następującym po niej Tygodniem Biblijnym. Niech to będzie dla nas okazja, aby sięgnąć po Ewangelię, ponieważ ona daje nam Ducha św. i prowadzi do Boga Ojca.

 

 1. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w szczególny sposób poświęcony Maryi. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej.

                   Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych:

                   –     w dni powszednie o godz. 17:30

                   –     w niedzielę i święta o godz. 17:00.

 

 1. Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

 

 1. Jutro przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

 

 1. We wtorek przypada uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.     Msze św. w naszej świątyni będą sprawowane jak w niedzielę, a nie będzie tylko Mszy św. o godz. 13:00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla naszego narodu. Natomiast po Mszy św. wieczornej będzie koncert pt. „Perły Polskiej Liryki Wokalnej” usłyszymy najpiękniejsze pieśni polskich  kompozytorów.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

           –  w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa; a spotkanie Przyjaciół Paradyża po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami;

          –  w piątek całodzienna adoracja, którą zakończymy o godz. 17:45  Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa w intencji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz okazja do spowiedzi:  6:30 – 12:00  i  15:00 – 18:30;

          – w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00 rano, a odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.

 

 1. W piątek będziemy obchodzili święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

 

 1. W Śliwniku w piątki nie będzie Mszy św. aż do odwołania.

 

 1. W najbliższą niedzielę przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa Ks. Bartosza – w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii św. w trzech grupach o  9:30,  11:15  i  13:00.  Prosimy o modlitwę w intencji dzieci oraz rodziców.  Natomiast rodziców dzieci komunijnych prosimy, aby korzystali ze spowiedzi w tygodniu, a szczególnie w I piątek miesiąca.

 

 1. Nauka przed chrztem dzisiaj o godz. 16:30 w salce nad garażami.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Kazimierz Stróżyk

          †      Edward Sawin

          †      Jadwiga Czerniawska

          †      Józef Duliba

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo …