V Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia Św. Andrzeja Apostoła

 1. To już piąta niedziela Wielkiego Postu. Zmienia się też charakter tego okresu liturgicznego. Do tej pory dominowało wezwanie do nawrócenia i pokuty, a od piątej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego.

 

 1. Kolejna niedziela Wielkiego Postu będzie już Niedzielą Palmową, rozpoczynającą Wielki Tydzień. W czasie Mszy św. poświęcenie palm.

 

 1. Droga krzyżowa w piątek o godz. 16:30.

 

 1. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 10:40.

 

 1. Dzisiaj rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które prowadzi Ks. Krzysztof – nauki będą głoszone w kościele dzisiaj w czasie każdej Mszy św. oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 17:00. Natomiast spowiedź będzie we wtorek od godz. 16:00. Pamiętajmy też w naszych modlitwach o rekolekcjoniście, spowiednikach i o naszej parafii, aby wielu z nas skorzystało z tego czasu łaski.

 

 1. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30.

 

 1. W zakrystii są do nabycia świece wielkanocne po 20 złotych, a pieniądze będą przeznaczone na pomoc dla seniorów.

 

 1. Wspólnota Źródło Wody Żywej zaprasza na Adorację w piątek po  Mszy św. wieczornej w kościele Wniebowzięcia NMP.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII – grupa Ks. Dawida – odbędzie się według następującego planu:
 • klasa VIII a, b, c, d ze szkoły nr 1 – sobota po Mszy św. wieczornej
 • klasa VIII e i  fg  ze szkoły nr 1  – w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.

 

 1. Wiemy, że zapał udzielania pomocy z czasem jest coraz mniejszy, natomiast uchodźców dociera do naszego miasta coraz więcej, dlatego potrzebna jest bardzo konkretna pomoc rzeczowa, którą można dostarczyć do Parafii Greckokatolickiej przy ulicy Koszarowej albo też do naszej parafii na plebanię, przy ul. Piastowskiej 5. Lista najpotrzebniejszych rzeczy jest wyłożona na stoliku z prasą.

 

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie tylko w sobotę.