V Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

 1. To już piąta niedziela Wielkiego Postu. Zmienia się też charakter tego okresu liturgicznego. Do tej pory dominowało wezwanie do nawrócenia i pokuty, a od piątej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego.

 

 1. Kolejna niedziela Wielkiego Postu będzie już Niedzielą Palmową, rozpoczynającą Wielki Tydzień. W czasie Mszy św. poświęcenie palm.

 

 1. Droga krzyżowa w piątek :
 • dla dzieci o godz. 16:30
 • dla dorosłych rano o godz. 8:15 a  wieczorem  dla młodzieży i dorosłych o godz. 17:15.

 

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00.

 

 1. Dzisiaj rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które prowadzi Ks. Krzysztof – nauki będą głoszone w kościele   parafialnym dzisiaj w czasie każdej Mszy św. oraz w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7:00,  9:00  i  18:00. Pamiętajmy też w naszych modlitwach o rekolekcjoniście, spowiednikach i o naszej parafii, aby wielu z nas skorzystało z tego czasu łaski.  Spowiedź będzie w środę w godz.  6:30 – 10:00   i   16:30 – 19:00.

 

 1. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30.

 

 1. W wyjściu bocznym z kościoła są do nabycia świece wielkanocne po 20 złotych, a pieniądze będą przeznaczone na pomoc dla seniorów. Natomiast „cicha taca” w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na renowację wejścia głównego do naszego kościoła.

 

 1. Wspólnota Źródło Wody Żywej zaprasza na Adorację w piątek po Mszy św. wieczornej. Pod chórem jest skrzyneczka, gdzie można składać  intencje do omdlenia w czasie Adoracji Wspólnotowej.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII – grupa Ks. Dawida – odbędzie się według następującego planu:
 • klasa VIII a, b, c, d ze szkoły nr 1 – sobota po Mszy św. wieczornej
 • klasa VIII e i  fg  ze szkoły nr 1  – w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.

 

 1. Wiemy, że zapał udzielania pomocy z czasem jest coraz mniejszy, natomiast uchodźców dociera do naszego miasta coraz więcej, dlatego potrzebna jest bardzo konkretna pomoc rzeczowa, którą można dostarczyć do Parafii Greckokatolickiej przy ulicy Koszarowej albo też do naszej parafii na plebanię, przy ul. Piastowskiej 5.  Lista najpotrzebniejszych rzeczy jest wyłożona na stoliku z prasą.

 

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie tylko w sobotę.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †     Paweł Mita

          †     Grażyna Zalewska

          †     Wojciech Zubko

         Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…