IV Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia św. Andrzeja Apostoła

 1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces,   który dokonuje się w nas nieustannie.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca:

          –   w piątek adoracja od godz. 16:00 i okazja do spowiedzi;

 

          –   w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00 rano, a odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze. Prosimy też o zgłaszanie  w zakrystii bądź telefonicznie wszystkich chorych, którzy chcieliby   skorzystać z sakramentu   pojednania i przyjąć Komunię św. z racji zbliżających się świąt  Zmartwychwstania Pańskiego.

 

 1. Droga krzyżowa w piątek o godz. 16:30..

 

 1. Gorzkie żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu w kościele o godz. 10:40.

 

 1. Przypominamy, że spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII –  grupa Ks. Dawida  –   dzisiaj w kościele : 

          –   klasy VIII a i b      ze szkoły nr 2  i  Społecznej    po Mszy św. o g. 13:00                                                                                             –   klasy VIII e i fg     ze szkoły nr 1                              po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Ks. Krzysztof Górzny z Wiechlic. A taca w przyszłą niedzielę w całości będzie przeznaczona dla Ks. Krzysztofa na budowę kościoła na Wiechlicach, dlatego prosimy o hojniejsze niż zwykle ofiary.
 2. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia od 28 marca następuje zniesienie obowiązku zasłaniania nosa i ust, z wyjątkiem miejsc należących do służby zdrowia (szpitali, przychodni, gabinetów lekarskich itd.). Zniesienie obowiązku dotyczy także kościołów. Maseczki pozostają jednak zalecane, zwłaszcza w miejscach i sytuacjach, które związane są ze zwiększonym ryzykiem zakażenia. W związku z tym w kościołach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej od 28 marca br.: zasłanianie nosa i ust przez rozdzielających Komunię św., jak i przez wszystkich uczestników liturgii, jest pozostawione do wyboru, a rozdzielający Komunię św. w dalszym ciągu zobowiązani są jednak do dezynfekcji rąk.   
 3.                                                              
 4. Parafialny Klub Seniora organizuje tygodniowy wyjazd na turnus rehabilitacyjno–wypoczynkowy do Mrzeżyna w dniach 27 maja – 3 czerwca.      W ramach turnusu będą wykonywane trzy zabiegi rehabilitacyjne dziennie. Odpłatność za turnus dla osoby z orzeczeniem wynosi 1300,- a bez orzeczenia 1400,- złotych.  Zapisy oraz wpłata zaliczki w wysokości  400 złotych do końca marca w salce nad  garażami  w  każdą środę  w  godzinach  10:00  –  11:30. Mamy wolnych kilka miejsc.

 

 1. Konferencja Episkopatu Polski oraz Caritas Polska zaprasza do udziału we wspólnej akcji na rzecz potrzebujących. „Paczka dla Ukrainy” jest akcją stworzoną w odpowiedzi na wojnę na Ukrainie. Na stoliku z prasą można znaleźć bliższe informacje, które ściśle określają co powinna zawierać paczka, jakie mieć wymiary i wagę, którą należy dostarczyć na plebanię.

 

 1. Natomiast dla tych, którzy z Ukrainy dotarli do naszego miasta potrzebujemy bardzo konkretne rzeczy – lista jest wyłożona na stoliku z prasą.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszła do wieczności:

          †      Maria Ryks

      Módlmy się za nią prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…