DOMOWY KRĄG BIBLIJNY

20 marca 2022 roku odwiedził naszą parafię ks. Jan Kruczyński, który zaangażowany jest w dzieło Nowej Ewangelizacji , a w szczególności w szerzeniu Domowego Kręgu Biblijnego. Od 47 lat zbiera doświadczenia związane z powstawaniem, formowaniem i animacją małych grup oraz ich właściwym miejscem w Kościele katolickim i społeczeństwie.  Przyjechał do nas z Witkowa kolo Stargardu Szczecińskiego w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, w której mieści się Centrum Nowej Ewangelizacji. Na każdej  Mszy Świętej wygłosił okolicznościowe kazanie promujące Domowy Krąg Biblijny, przywiózł także materiały do prowadzenia kręgu w naszych rodzinach.

Dlaczego krąg jest tak ważny?

Bo nadszedł czas Nowej Ewangelizacji. Co miałyby znaczyć te słowa powtarzane przez naszego rodaka Jana Pawła II w wielkich metropoliach świata? Czy chcielibyśmy zapomnieć o jego wielkich słowach? Według niego to właśnie bulwersująca diagnoza naszej epoki wymaga Nowej Ewangelizacji, nie tyle jej nasilenia, ale nowego podejścia, nowego obchodzenia się z Ewangelią z powodu osobliwych odmian czasu.