III Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

 1. To już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Przypominamy, że Wielki Post to czas dobrych postanowień: odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma św., na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem.

 

 1. Droga krzyżowa w piątek:
  • dla dzieci o godz. 16:30
  • dla dorosłych rano o godz. 8:15, a wieczorem dla młodzieży  i  dorosłych  o godz. 17:15.

 

 1. Również w piątek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele także jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt prócz Boga nad tym darem nie ma władzy. Tych, którzy chcieliby  włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji prosimy o wpisanie się do Księgi Duchowej Adopcji wyłożonej na stoliku przy wyjściu głównym z kościoła i zapraszamy do wspólnej modlitwy w piątek na Mszę św. o godz. 18:00. Obok księgi Duchowej Adopcji na stoliku znajdują się też foldery dotyczące Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które możemy zabrać do domu.

 

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17:00.

 

 1. Przypominamy, że jutro Mszą św. o godz. 18:00 w kościele rozpoczynamy pięciodniowy kurs przedmałżeński.

 

 1. W zakrystii są do nabycia świece wielkanocne po 20 złotych, a pieniądze przeznaczone będą na pomoc dla seniorów.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII – grupa Ks. Dawida – dzisiaj w kościele :

–         klasy VIII a i b   ze szkoły nr 1     po Mszy św. o godz. 13:00                                 

             –         klasy VIII c i d    ze szkoły nr 1      po Mszy św. wieczornej.

          Natomiast w przyszłą niedzielę :

             –   klasy VIII a i b      ze szkoły nr 2  i  Społecznej    po Mszy św. o godz. 13:00             

             –   klasy VIII e i fg     ze szkoły nr 1           po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W poniedziałek, wtorek i środę będą w naszym kościele się rekolekcje wielkopostne dla dzieci, dlatego Msza św. z godz. 9:00 od poniedziałku do środy włącznie będzie odprawiana o godz. 8:00 rano.

 

 1. Spowiedź rekolekcyjna dla dzieci codziennie od godz. 16:30:

          –         poniedziałek       klasy IV

          –         wtorek                 klasy V  i VI

          –         środa                    klasy VII

          –         czwartek              klasy VIII.                                       

 

 1. Wspólnota Źródło Wody Żywej zaprasza na Adorację w piątek po Mszy św. wieczornej. Pod chórem jest skrzyneczka, gdzie można składać  intencje do omdlenia w czasie Adoracji Wspólnotowej.

 

 1. Zapraszamy wszystkie Panie na Wielkopostne Czuwanie dla Kobiet, które odbędzie się 26 marca br. w Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Otyniu od godziny 16:30. Szczególnie te Panie, które potrzebują się zatrzymać i pobyć razem w atmosferze modlitwy i spotkania.                                                                                                                      
 1. DZIEŃ SKUPIENIA DLA PAR NIESAKRAMENTALNYCHOdbędzie się 9 kwietnia 2022 od godz. 10:30 do godz. 16:00 w Głogowie  w Domu „Uzdrowienia Chorych” przy głogowskiej kolegiacie. Spotkanie przeznaczone jest dla małżeństw, niezależnie od wieku, stażu małżeńskiego czy skali problemów dzielących małżonków. Program nastawiony jest na szukanie komentarza duchowego dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.  Bliższe informacje w gablocie.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

             †      Zdzisława Kozioł

             †      Teresa Soppart

             †      Krzysztof Zubko

             †      Justyna Makuch                               

          Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…