II Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia Św. Andrzeja Apostoła

 

 1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem.  Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania. Czyni to także przez organizowanie w tym  czasie rekolekcji i specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominamy, że  w naszym kościele w każdy piątek razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.

 

 1. Droga krzyżowa w piątek o godz. 16:30.

 

 1. W sobotę obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Chociaż nie jest to tak zwane „święto nakazane”, to ze względu na uroczystość zachęcamy do udziału we Mszy św., która będzie odprawiona w naszym kościele o godz. 17:00, by prosić tego możnego patrona o potrzebne łaski szczególnie dla mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców i dziadków, aby codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.

 

 1. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 10:40 – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. Dziś przypada IX rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Franciszka – pamiętajmy o modlitwie w jego intencji, aby jego pontyfikat był owocny.

 

 1. Także dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy do puszek ofiary na misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

 

 1. Kandydatów do Bierzmowania z klasy VII – grupa Ks. Bartosza – zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Natomiast spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII –   grupa Ks. Dawida –  odbędzie się w przyszłą niedzielę w kościele według następującego planu:

–      klasy VIII a i b   ze szkoły nr 1 po Mszy św. o godz. 13:00

          –         klasy VIII c i d    ze szkoły nr 1 po Mszy św. wieczornej.

          Plan spotkań pozostałych klas VIII podamy w następną niedzielę.

 

 1. Członkowie i sympatycy Apostolatu Zbawczego Cierpienia zapraszają na spotkanie w czwartek o godz. 16:00 w salce w Domu Katechetycznym.

 

 1. Komunikat Ks. Stanisława Podfigórnego Dyrektora Caritas naszej diecezji: 1%podatku-100 procent serca to coroczna prośba Caritas naszej diecezji, by wspierać działania charytatywne i dobroczynne w postaci 1% podatku z naszych PITów. Zachęcamy, by wpisać KRS naszej Caritas (226818 – podany na plakacie oraz stronie caritaszg.pl). Warto, by te fundusze zostały na terenie naszej diecezji i wspierały liczne dzieła Caritas w ciągu całego roku.

 

 1. Pięciodniowy kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w poniedziałek, tj. 21 marca, a nauki każdego dnia rozpoczynać się będą    Mszą św. o godz. 18:00 w kościele Wniebowzięcia NMP.

 

 1. Pamiętajmy o modlitwie w intencji rekolekcjonistów, którzy w naszej parafii będą głosić rekolekcje, spowiedników i całej naszej parafii, aby czas zbliżających się rekolekcji przyniósł dla wszystkich obfite owoce.

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Marian Gut

          †      Władysław Wysocki

          †      Urszula Sawicka

          †      Bogdan Mrozek

         Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…