II Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

 1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem.  Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji i specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.

 

 1. Droga krzyżowa w piątek:

          –   dla dzieci o godz. 16:30

          –   dla dorosłych rano o godz. 8:15,   a wieczorem dla młodzieży i  dorosłych  o godz. 17:15

          –   w Śliwniku po Mszy św. o godz. 17:00.

 

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17:00, a ofiary składane na tacę będą przeznaczone na kwiaty i dekorację Bożego Grobu, natomiast w Śliwniku o godz. 9:15.

 

 1. W sobotę obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Chociaż nie jest to tak zwane „święto nakazane”, to ze względu na uroczystość zachęcamy do udziału we Mszy św., by prosić tego możnego patrona o potrzebne łaski szczególnie dla mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców i dziadków, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.

 

 1. Dziś przypada IX rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Franciszka – pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.

 

 1. Także dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy do puszek ofiary na misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

 

 1. Kandydatów do Bierzmowania z klasy VII – grupa Ks. Bartosza – zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Natomiast spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII –   grupa Ks. Dawida –  odbędzie się w przyszłą niedzielę w kościele według następującego planu:

–      klasy VIII a i b   ze szkoły nr 1 po Mszy św. o godz. 13:00

          –         klasy VIII c i d    ze szkoły nr 1 po Mszy św. wieczornej.

          Plan spotkań pozostałych klas VIII podamy w następną niedzielę.

 

 1. Członkowie i sympatycy Apostolatu Zbawczego Cierpienia zapraszają na spotkanie w czwartek o godz. 16:00  w salce w Domu Katechetycznym.

 

 1. Komunikat Ks. Stanisława Podfigórnego Dyrektora Caritas naszej diecezji: 1%podatku-100 procent serca to coroczna prośba Caritas naszej diecezji, by wspierać działania charytatywne i dobroczynne w postaci 1% podatku z naszych PITów. Zachęcamy, by wpisać KRS naszej Caritas (226818 – podany na plakacie oraz stronie caritaszg.pl). Warto, by te fundusze zostały na terenie naszej diecezji i wspierały liczne dzieła Caritas w ciągu całego roku.

 

 1. Pięciodniowy kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w poniedziałek, tj. 21 marca, a nauki każdego dnia rozpoczynać się będą Mszą św. o godz. 18:00 w kościele.

 

 1. Pamiętajmy o modlitwie w intencji rekolekcjonisty, spowiedników i całej naszej parafii, aby czas zbliżających się rekolekcji przyniósł dla wszystkich obfite owoce.

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Marian Gut

          †      Władysław Wysocki

          †      Urszula Sawicka

          †      Bogdan Mrozek

         Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…