I Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia Św. Andrzeja Apostoła

1. Środą Popielcową rozpoczął się Wielki Post. Dziś przypada jego pierwsza niedziela. Warto przy tej okazji przypomnieć słowa Jana Pawła II, które są ciągle aktualne: „Rozpoczynający się czas jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju dla wszystkich ludzi”, a szczególnie na Ukrainie.

1. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek z Chrystusem i Jego Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali.

1. Droga krzyżowa w piątek o godz. 16:30.

1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 10:40.

1. Kościół w okresie Wielkiego Postu zachęca nas wszystkich do modlitwy, zachowania postu, a także do jałmużny – pamiętajmy o skarbonce „Mój jeden złoty dla najbiedniejszych”, która znajduje się na ostatnim filarze, przy wyjściu głównym z kościoła po stronie przeciwnej niż stolik z prasą.

1. W Wielkim Poście po Komunii św. w piątek odmawiamy modlitwę „Oto ja, o dobry Jezu” i  za odmówienie tej modlitwy można uzyskać zupełny.

1. Spotkanie członków Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 16:00 w salce w Domu Katechetycznym.

1. Wspólnota Modlitewna „Źródło Wody Żywej” zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. wieczornej.

1. Parafialny Klub Seniora organizuje tygodniowy wyjazd na turnus rehabilitacyjno–wypoczynkowy do Mrzeżyna w dniach 27 maja – 3 czerwca.      W ramach turnusu będą wykonywane trzy zabiegi rehabilitacyjne dziennie. Odpłatność za turnus dla osoby z orzeczeniem wynosi 1300,- a bez orzeczenia 1400,- złotych.  Zapisy oraz wpłata zaliczki w wysokości  400 złotych do końca marca w salce nad  garażami  w  każdą środę  w  godzinach  10:00  –  11:30.

1. Przypominamy, o odwołaniu w dniu 20 czerwca przez księdza biskupa diecezjalnego dyspensy dla wszystkich wiernych od udziału we Mszy św. niedzielnej w kościele. W związku z tym, od tego czasu, wszyscy wierni mają moralny obowiązek uczestnictwa we Mszy św. w kościele. Obowiązek ten nie dotyczy  chorych, przebywających na izolacji i kwarantannie. Tylko te osoby mogą uczestniczyć we Mszach św. transmitowanych w radiu, telewizji oraz Internecie. Przypominamy również, że od 1 marca nie obowiązują limity osób  w naszej świątyni. Nadal jednak prosimy, w miarę możliwości zachowywać dystans, dezynfekować dłonie i zasłaniać usta i nos maseczką chirurgiczną jednorazowego użytku. Maseczki dostępne są pod chórem, przy wejściu do kościoła.

1. Od przyszłej niedzieli po długiej przerwie wznawiamy posługę nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii, którzy po Mszy św. o godz. 10.00 będą zanosić Komunię św. do zainteresowanych chorych naszych parafii. Przy tej okazji wyjaśniamy, że nasi szafarze, a jest ich aż 10, są do tej posługi należycie przygotowani w ośrodkach diecezjalnych, odbywają stałą formację liturgiczną i duchową. Zostali ustanowieni dekretem przez ks. biskupa diecezjalnego oraz  otrzymali jego błogosławieństwo,  które upoważniło ich do pełnienia tej posługi. Zgodnie z przepisami liturgicznymi wspierają oni biskupów, prezbiterów i diakonów w posłudze Ludowi Bożemu. Nieprawdzie jest więc przekonanie,     że w Kościele Katolicki udzielanie Komunii św. zarezerwowane jest jedynie kapłanom.

1. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii 3 kwietnia, ale już dzisiaj, prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty, spowiedników i całej naszej wspólnoty.

1. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć do puszek ofiary na misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†       Krystyna Sokołowska

†       Jan Szpakowski

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…