ŚRODA POPIELCOWA 2022

Środa Popielcowa – dzień, który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu, czyli czterdziestodniowej pokuty. Ten dzień ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. Obrzęd posypania głów popiołem w Środę Popielcową jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę, oraz inne dobre uczynki i post. Najważniejsze jest uczestnictwo we Mszy Świętej, która odprawiana była o godz. 7:00;  9:00;  16:30;  18:00, a w Śliwniku o godz. 17:00.  Środa Popielcowa rozpoczęła kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty, które zakończą się w I Niedzielę Wielkiego Postu.

 Środa Popielcowa została ogłoszona przez papieża Franciszka  dniem postu w intencji pokoju.

Po każdej Mszy Świętej można było złożyć ofiary do puszki dla ofiar wojny na Ukrainie, a taca przeznaczona była na Dom Księży  Emerytów.