MSZA ŚW. W INTENCJI BEATYFIKACJI KS. FRANCISZKA BLACHNICKIEGO

W  niedzielę 27 lutego  przypada 35 rocznica śmierci Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego, pomysłodawcy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i założyciela Ruchu Światło-Życie, popularnie nazywanego Oazą. Z tej okazji została odprawiona w naszym kościele Msza Św. o godz. 18:00 przy aktywnym uczestnictwie wspólnoty Oazy działającej przy naszej parafii, a  sprawowana była  w intencji beatyfikacji Ks. Franciszka. Eucharystię koncelebrowało trzech kapłanów: główny celebrans ks. Dawid oraz goście ks. Marek i ks. Dariusz. Okolicznościowe kazanie wypowiedział ks. Dawid. Na uroczystą Eucharystie przybyli też oazowicze z Sulechowa i z Żagania.  Po Eucharystii wszystkich członków i sympatyków Oazy zaproszono na poczęstunek czyli agapę.

Oto jakie słowa usłyszeliśmy w okolicznościowym kazaniu