VIII Niedziela zwykła – ogłoszenia św. Andrzeja Apostoła

 1. Mija tegoroczny karnawał i już w tym rozpoczynającym się tygodniu, 2 marca mamy Środę Popielcową, którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu: niech to będzie dla nas czas powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych, palenia tytoniu, rezygnacji z zabaw i dyskotek, ograniczenia oglądania telewizji, a poświęcenia tego czasu bliźniemu, a także Panu Bogu. Niech to będzie również czas konkretnych postanowień dotyczących zmiany swojego życia.

Obrzęd posypania głów popiołem w Środę Popielcową jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę, oraz inne dobre uczynki i post. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i spożycia jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki powinny zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych także zachęcamy do włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości.

 

  a/ Msze św. w Środę Popielcową:   o godz.   9:00   i   17:00

   b/ taca przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów, a przy wyjściu z kościoła w środę i przyszłą niedzielę składamy do puszek pomoc dla ofiar wojny.

 

 1. Także w Środę Popielcową rozpoczynają się kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty, które zakończą się w I niedzielę Wielkiego Postu.

 

 1. Zachęcamy wszystkich do udziału w Drodze krzyżowej, która w naszym kościele będzie odprawiana w każdy piątek po Mszy św.

 

 1. Gorzkie żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 10:40,

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca:

          –   w piątek okazja do spowiedzi od godz. 16:00  do Mszy św.;

          –   w sobotę odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.

 

 1. Natomiast dzisiaj rozpoczynamy kolejny Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest w naszej tradycji, że Wielki Post przeżywamy podejmując różnego rodzaju umartwienia. Ci, którzy piją, niech w imię Chrystusa ukrzyżowanego walczą ze swoją słabością. Niepijący niech dają świadectwo, że życie bez alkoholu może być radosne i pełne.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa Ks. Dawida – dzisiaj:

          –   klasy VIII a i b      ze szkoły nr 2  i  Społecznej        po Mszy św. o godz. 13:00

          –   klasy VIII e i fg     ze szkoły nr 1         o  godz.  16:30.

 

 1. Natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VII wraz z rodzicami – grupa Ks. Bartosza – także dzisiaj po Mszy św. wieczornej w kościele Wniebowzięcia NMP. Prosimy, aby na Mszy św. kandydaci zajęli miejsca w ławkach razem ze swoimi rodzicami. Przypominamy wszystkim kandydatom o zwrocie i odbiorze nowych indeksów.

 

 1. Spotkanie katechetów w czwartek po Mszy św. wieczornej w salce.

 

 1. Nauki przed chrztem w przyszłą niedzielę o godz. 16:30 w salce nad garażami przy ulicy Piastowskiej 5.

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Jadwiga Krawczyk

          †     Ryszard Niemiec

          †      Cezary Klisowski

          †      Aniela Ilczyszyn

          †      Mieczysława Rudnicka

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…