VI Niedziela zwykła – ogłoszenia Św. Andrzeja Apostoła

  1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech działa w naszych sercach, a codzienność wypełni się dobrem.

 

  1. W poniedziałek przypada święto patronów Europy – Św. Cyryla, mnicha  i  Metodego, biskupa.

 

  1. Wielu naszych parafian straciło w ostatnim czasie swoich bliskich. Czas żałoby jest trudnym doświadczeniem i próbą wiary. Chcąc pomóc naszym braciom i siostrom zapraszamy do uczestnictwa w stowarzyszeniu Apostolstwa Dobrej Śmierci. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek o godz. 16:30 w salce nad garażami przy ulicy Piastowskiej 5.    Do uczestnictwa w najbliższym spotkaniu zapraszamy tylko  nowych chętnych.

 

  1. Spotkanie Apostolatu Zbawczego Cierpienia w czwartek o godz. 16:00 w salce w Domu Katechetycznym

 

  1. W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 będziemy modlić się za zmarłych parafian, a szczególnie za tych, którzy odeszli w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych w kościele Wniebowzięcia NMP.

 

  1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII –   grupa Ks. Dawida –  odbędzie się w przyszłą niedzielę w k-le  Wniebowzięcia NMP według następującego planu:

–       klasy VIII a i b   ze szkoły nr 1 po Mszy św. o godz. 13:00

          –         klasy VIII c i d    ze szkoły nr 1 po Mszy św. wieczornej.

          Plan spotkań pozostałych klas VIII podamy w przyszłą niedzielę.

 

  1. Natomiast wszystkich kandydatów do bierzmowania prosimy o zwrot do zakrystii indeksów z pierwszego półrocza, a odebranie nowych na drugie półrocze.

 

  1. Przypominamy, że do świąt wielkanocnych Msza św. w tygodniu jest odprawiana tylko w piątek o godz. 17:00.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na Hospicja – zebraliśmy 90 złotych.

 

 

  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Agnieszka Bzowa

          †     Krystyna Buczkowska

          †      Andrzej Marzec

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie:  Zdrowaś Maryjo…