30 ŚWIATOWY DZIEŃ CHORYCH

11 lutego w  liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes obchodziliśmy   Światowy Dzień Chorych. Była to  szczególna okazja do pogłębienia postawy wrażliwości i czynnego działania wobec cierpiących, chorych i osamotnionych, wobec tych, których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele w czasie  Mszy św. o godz. 9:00 i nabożeństwa  modliliśmy się w intencji wszystkich chorych.  Zostało także  udzielone  obecnym błogosławieństwo Najświętszym  Sakramentem. Eucharystię celebrował ks. Bartosz, a nabożeństwo wraz z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych udzielał ks. Proboszcz Ryszard. Udzielanie Sakramentu odbywało się w kaplicy Św. Krzyża.

Spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci odbyło się we wtorek 8 lutego o godz. 16:30.