V Niedziela zwykła – ogłoszenia

  1. Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia.

  

  1. W piątek przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes, które łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości i czynnego działania wobec cierpiących, chorych i osamotnionych, wobec tych, których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele w czasie  Mszy św. o godz. 9:00 i nabożeństwa będziemy się modlić w intencji wszystkich chorych i udzielimy obecnym błogosławieństwa Najśw. Sakramentem.

 

  1. Spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci we wtorek o godz. 16:30 w salce nad garażami – wszystkich zainteresowanych tymi sprawami serdecznie zapraszamy.

 

  1. Grupa biblijna zaprasza na swoje spotkanie w środę o godz. 16:30 w salce nad garażami. Wszystkich, którzy chcieliby zgłębiać treści Pisma św. -zapraszamy.

 

  1. Natomiast spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 16:00 w salce Domu Katechetycznego.

 

  1. Wspólnota „Źródło Wody Żywej” zaprasza na adorację w piątek po Mszy św. wieczornej.

 

  1. Terminy nauk przed chrztem na cały rok są wywieszone w gablocie przy wyjściu głównym z kościoła oraz przy wejściu do biura parafialnego.

 

  1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na Hospicja, natomiast taca w przyszłą niedzielę jak zwykle będzie przeznaczona na renowację wejścia głównego do naszego kościoła.

 

 

  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Kazimierz Jeziorski

          †      Henryk Matymysz

          †      Krystyna Stawska

     Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie:  Zdrowaś Maryjo…