IV Niedziela zwykła – ogłoszenia Św. Andrzeja Apostoła

1. Tegoroczny Światowy Dzień Trędowatych obchodzony jest w czasie pandemii covid 19, która sparaliżowała niemal cały świat. To szczególne doświadczenie pokazało nam, jak ważna i niezastąpiona jest pomoc sióstr zakonnych, misjonarzy i misjonarek w opiece nad chorymi. Dlatego w ostatnią niedzielę stycznia apelujemy o pomoc. Bądźmy świadkami Bożej Miłości na wzór licznych świętych, którzy poświęcili swoje życie dla ludzi dotkniętych trądem.       Za każdą modlitwę oraz ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. W środę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msza Święta w czasie, której będą poświęcone gromnice będzie odprawiana o wieczorem o godz. 17:00. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego.   Prosimy o modlitwę  w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii. Natomiast taca przeznaczona jest na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

1. Zapraszamy Rodziców oraz Dzieci Komunijne do k-ła Wniebowzięcia NMP na Mszę dnia 2 lutego,  w środę na godz. 16:29, podczas które będą błogosławione świece, które przyniesiemy ze sobą. Zapraszamy także Rodziców i Dzieci Komunijne w niedzielę 6 lutego na Mszę o godz. 11:30      w kościele Wniebowzięcia NMP , po której nastąpi konferencja i dzieci otrzymają nowe indeksy, stare oddajemy katechecie  lub księdzu.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

–   w czwartek w czasie Mszy św.   będziemy się modlić o  powołania kapłańskie i zakonne;

–   w piątek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16:00 i okazja do spowiedzi;

–   w sobotę odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.

1. Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą Światowy Dzień Chorego, w przyszłą niedzielę w parafiach naszej diecezji przeprowadzana jest zbiórka do puszek, mająca na celu wsparcie działalności hospicyjnej, a przede wszystkim uwrażliwienie wspólnoty i społeczeństwa na chorych i cierpiących.

1. Diakon Paweł kończy dzisiaj u nas miesięczną praktykę i wraca do Seminarium w Gorzowie Wlkp., dlatego chcemy mu podziękować za zaangażowanie z jakim włączył się w życie naszej parafii – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

1. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odszli do wieczności:

†      Aniela Mock

†      Anna Figielek

†      Krystyna Grzymkowska

†      Stanisław Dubiński

†      Irena Kałek

†      Kazimiera Zachwieja

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie:  Zdrowaś Maryjo…