IV Niedziela zwykła – ogłoszenia

  1. Tegoroczny Światowy Dzień Trędowatych obchodzony jest w czasie pandemii covid 19, która sparaliżowała niemal cały świat. To szczególne doświadczenie pokazało nam, jak ważna i niezastąpiona jest pomoc sióstr zakonnych, misjonarzy i misjonarek w opiece nad chorymi. Dlatego w ostatnią niedzielę stycznia apelujemy o pomoc. Bądźmy świadkami Bożej Miłości na wzór licznych świętych, którzy poświęcili swoje życie dla ludzi dotkniętych trądem.        Za każdą modlitwę oraz ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

  1. W środę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w czasie, których będą poświęcone gromnice będą odprawiane o godz. 7:00,  9:00, 16:30 i wieczorem o godz. 18:00, a w Śliwniku o godz. 17:00. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego.   Prosimy o modlitwę  w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii. Natomiast taca przeznaczona jest na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

 

  1. Zapraszamy Rodziców oraz Dzieci Komunijne na Mszę dnia 2 lutego, w środę na godz. 16:29, podczas które będą błogosławione świece, które przyniesiemy ze sobą. Zapraszamy także Rodziców i Dzieci Komunijne w niedzielę 6 lutego na Mszę o godz. 11:30, po której nastąpi konferencja i dzieci otrzymają nowe indeksy, stare oddajemy katechecie  lub księdzu.

 

  1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

          –   w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i  o  powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa;

          –   w piątek całodzienna adoracja, którą zakończymy o godz. 17:45 Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa w intencji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz okazja do spowiedzi:  6:30 – 12:00  i  15:00 – 18:30;

          – w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00 rano, a odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.

 

  1. Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą Światowy Dzień Chorego, w przyszłą niedzielę w parafiach naszej diecezji przeprowadzana jest zbiórka do puszek, mająca na celu wsparcie działalności hospicyjnej, a przede wszystkim uwrażliwienie wspólnoty i społeczeństwa na chorych i cierpiących.

 

  1. Diakon Paweł kończy dzisiaj u nas miesięczną praktykę i wraca do Seminarium w Gorzowie Wlkp., dlatego chcemy mu podziękować  za zaangażowanie z jakim włączył się w życie naszej parafii – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

  1. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

 

 

  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Aniela Mock

          †      Anna Figielek

          †      Krystyna Grzymkowska

          †      Stanisław Dubiński

          †      Irena Kałek

          †      Kazimiera Zachwieja

     Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie:  Zdrowaś Maryjo…