III Niedziela zwykła – ogłoszenia Św. Andrzeja Apostoła

  1. Dzisiejszą niedzielę Papież Franciszek ustanowił „Niedzielą Słowa Bożego”. Ojciec Święty przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On  w nasze życie i z nami zostaje”. Dlatego zachęcamy, abyśmy każdego dnia sięgali po Pismo św., a przynajmniej  w niedziele  – w domu poświęcili kilka minut na słuchanie samego Boga.  W zakrystii jest do nabycia „Ewangelia 2022”, w której znajdziemy Ewangelię na każdy dzień z krótkim rozważaniem w cenie 10 zł. 

 

  1. Natomiast na stoliku z książkami znajdują się małe książeczki o Bożym Miłosierdziu, które możemy zabrać za darmo –  zachęcamy do lektury.

 

  1. We wtorek obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i apostołem narodów.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam także:

          – w poniedziałek:  św. Franciszek Salezy, biskup i doktor  Kościoła

          – w środę:   święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;

          –  w piątek:  św. Tomasz z Akwinu, prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów.

 

  1. W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                       Zbigniew Zawadzki

                       Stanisława Fliszkiewicz

                       Krystyna Wilczyńska

                       Halina Sowa

             †        Stanisława Bucholc

             †        Barbara Kępińska

     Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie:  Zdrowaś Maryjo…