II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – ogłoszenia Św. Andrzeja Ap.

  1. W czwartek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego – przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w tym dniu. Natomiast  taca przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła.

 

  1. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.

 

  1. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Warto w tym dniu zastanowić się nad własnym chrztem i powołaniem do zbawienia oraz zdać sobie sprawę, że poprzez chrzest każdy z nas stał się nowym stworzeniem, powołanym do nowego, świętego życia.

 

  1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca:

          –   w czwartek w czasie Mszy św. będziemy modlić w intencji naszego Seminarium Duchownego oraz o powołania kapłańskie i zakonne;

          –   w piątek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16:00 i okazja do spowiedzi w czasie adoracji, a także przed każdą Mszą św.

 

  1. Nauka przed Chrztem św. dzisiaj o godz. 17:00 w salce nad garażami przy ulicy Piastowskiej 5.

 

  1. W sobotę dzień imienin Ks. Bpa Pawła Sochy – pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.

 

  1. Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą zgodnie z zaleceniem Ks. Bpa odwiedzimy rodziny, od których otrzymaliśmy zaproszenie kolędowe. Prosimy, aby stół był nakryty białym obrusem, na stole krzyż i zapalone świece.      

 

  1. Kolędę będziemy rozpoczynać:

          –    w dni powszednie od godz. 16:00

          –    w soboty od godz. 10:00.

 

  1. Plan kolędy na najbliższy tydzień:

          –   środa:      ul. Sobieskiego i Podgórna;

          –   piątek:     ul. Poniatowskiego, Orzeszkowej, Asnyka, Kilińskiego, Jagiełły, Jedności i Łokietka oraz 1-go Maja, Partyzancka, Wojska Polskiego, Wolności, Polna i Zamkowa .

 

10. Biuro parafialne w czasie kolędy czynne będzie tylko w czwartek i sobotę.

 

11. W minionym tygodniu z naszej społeczności Bóg powołał do wieczności:

          †      Barbara Tomczak

          †      Andrzej Dudzic

          †      Sabina Dediuk

          †      Witold Krzyważnia

          †      Stefania Wilczyńska

          †      Rudolf Skudło

          †      Stanisława Cieniuch

     Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo