II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – ogłoszenia

  1. W czwartek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego – przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w tym dniu. Natomiast  taca przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła.

 

  1. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.

 

  1. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Warto w tym dniu zastanowić się nad własnym chrztem i powołaniem do zbawienia oraz zdać sobie sprawę, że poprzez chrzest każdy z nas stał się nowym stworzeniem, powołanym do nowego, świętego życia.

 

  1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca:

          –   w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie oraz w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa;

          –   w piątek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu, a okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.

 

  1. Nauka przed Chrztem św. dzisiaj o godz. 17:00 w salce nad garażami.

 

  1. W sobotę dzień imienin Ks. Bpa Pawła Sochy – pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.

 

  1. Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą zgodnie z zaleceniem Ks. Bpa odwiedzimy rodziny, od których otrzymaliśmy zaproszenie kolędowe. Prosimy, aby stół był nakryty białym obrusem, na stole krzyż i zapalone świece.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Kolędę będziemy rozpoczynać:

          –    w dni powszednie od godz. 16:00

          –    w soboty od godz. 10:00.

 

Plan kolędy na najbliższy tydzień:

          –   poniedziałek:   ul. Kraszewskiego, Kościelna, Legnicka, Kasprzaka, Powstańców Warszawskich, Wieniawskiego,     Robotnicza, Wyszyńskiego, Mieszka I, Hallera, 11 listopada, Wesoła, Paderewskiego i Nowa Kopernia;

          –   wtorek:    ul. Waryńskiego, 3-go Maja, Sikorskiego, Spokojna, Witosa, Krótka, Ciszowska, Jasna i Parkowa;

          –   środa:      ul. Kwiatowa, Krasińskiego, Konopnickiej, Sobieskiego i Podgórna;

          –   piątek:     ul. Lotników, Piłsudskiego, Czarnieckiego i Żagańska;

          –   sobota:     ul. Koszarowa i os. Słoneczne.

 

  1. Biuro parafialne w czasie kolędy czynne będzie tylko w czwartek i sobotę.
  2. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na prace renowacyjne przy głównej kruchcie. Dlatego składamy serdeczne podziękowanie za każdą złotówkę składaną na ten cel na tacę.

 

  1. W minionym tygodniu z naszej społeczności Bóg powołał do wieczności:

          †      Barbara Tomczak

          †      Andrzej Dudzic

          †      Sabina Dediuk

          †      Witold Krzyważnia

          †      Stefania Wilczyńska

          †      Rudolf Skudło

          †      Stanisława Cieniuch

     Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo