Niedziela Świętej Rodziny – ogłoszenia

  1. Dzisiaj wspominamy Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Śledząc jej losy, dostrzeżmy przede wszystkim Bożą opiekę, która skutecznie i niezawodnie chroniła od wszelkich niebezpieczeństw.    Pamięć o tym niech będzie zachętą dla nas, aby w codziennej, wspólnej modlitwie powierzać Bogu trudne sprawy naszych rodzin.

 

  1. Przed nami ostatnie godziny 2021 roku. W piątek, w wieczór świętego Sylwestra zgromadzimy się o godz. 17:00 na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku oraz przepraszać za grzechy i zaniedbania. I na ten dzień Ks. Bp Diecezjalny udziela dyspensy od zachowania postu.

 

  1. W sobotę „Nowy Rok” uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, a także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Będziemy składać sobie nawzajem życzenia. Dzielmy się z bliźnimi naszym prawdziwym bogactwem: serdecznością, dobrocią i darem przebaczenia. Kościół wskazuje nam tego dnia na Maryję, Matkę Boga. W  Jej  dłonie   możemy  złożyć  naszą  przyszłość  w  czasie  Mszy św.:  które będą odprawiane jak w każdą niedzielę –  nie  będzie  tylko  Mszy św.  o   7:00,

          –         Msza św. w szpitalu o godz. 7:15,

          –         a w Śliwniku o godz. 9:30.

 

  1. Natomiast I-sobotnie nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP wyjątkowo będzie o godz. 16:30, na które bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

  1. W przyszłą niedzielę nauka przed Chrztem św. o godz. 17:00 w salce.

 

  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †       Stanisław Florek

          †       Eugeniusz Figurski

          †       Maria Marciniak

          †       Marta Załęska

    Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…