IV Niedziela Adwentu – Św. Andrzeja Apostoła

 1. Czwarta, a więc ostatnia, niedziela Adwentu otwiera na bezpośrednie oczekiwanie na Narodzenie Pańskie. Aby radość była pełna, przygotujmy serca na przyjście Pana przez sakrament pojednania i oczyszczającą pokutę, by i dla nas także Chrystus się narodził. 

 

 1. Okazja do spowiedzi codziennie przed każdą Mszą św. od godz. 16:30.

 

 1. Ze względu na przygotowanie naszej świątyni na uroczystość Narodzenia Pańskiego, wyjątkowo w tym tygodniu Msza św. w środę będzie odprawiona o godz. 9:00 rano.

 

 1. W piątek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowajmy tradycje i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce Episkopat zachęca do zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia.

 

 1. Zasiadając do wieczerzy wigilijnej starajmy się nadać temu spotkaniu religijny charakter. Najpierw zapalmy świecę, mówiąc przy tym „Światło Chrystusa”. Wszyscy domownicy niech odpowiedzą: „Bogu niech będą dzięki”. Następnie odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, po czym złóżmy sobie nawzajem życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem. Przeprośmy za wszystko, czym mogliśmy się wzajemnie zranić w ciągu mijającego roku. Modlitwa Ojcze nasz… niech poprzedzi spożycie wigilijnego posiłku. Zachowajmy także zwyczaj pozostawienia pustego miejsca przy wigilijnym stole, okazując w ten symboliczny sposób wrażliwość na los ludzi biednych, samotnych i tych, którzy do nas nie dojechali z powodu pandemii. Zrezygnujmy tego dnia z napojów alkoholowych – wszak będziemy witać Nowonarodzonego.

 

 1. Pasterka w piątek o godz.   22:00.

        Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka.

 

 1. W sobotę uroczystość Narodzenia Pańskiego –  Bóg przychodzi do swoich,    do tych, których ukochał, by wyjednać im zbawienie. Przeżyjmy te święta w gronie rodzinnym śpiewając kolędy i dzieląc się wzajemnie dobrocią  i życzliwością  –   Msze św. będą odprawiane o godz. 8:00   i   11:00.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy  Jej nasze rodziny  –  niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.  W czasie Mszy św. o godz. 11:00 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, dlatego prosimy małżonków, aby zajęli miejsca w ławkach obok siebie.  A taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 

 1. Przypominamy, że z powodu Pandemii w tym roku kolęda będzie na zaproszenia, które należy złożyć do skarbony przy gazetach albo na tacę do świąt Bożego Narodzenia.

 

 1. Natomiast dzisiaj zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych, a szczególnie tych z ostatnich 12 miesięcy o godz.  17:00 w kościele Wniebowzięcia NMP.

 

 1. Ogłoszenia z Parafii św. Andrzeja Apostoła będzie można znaleźć na stronie Parafii Wniebowzięcia NMP parafiaszprotawa.pl    w zakładce ogłoszenia.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Wiesław Więcławski

          †      Czesława Majczak

          †      Marianna Suchecka

          †      Helena Wlazło

          †      Leokadia Wiśniewska

          †      Danuta Sługocka

          †      Ryszard Sierzęga

          †      Waldemar Korban

          †      Beata Kryda

      Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…