III Niedziela Adwentu – ogłoszenia

 

 1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

 

 1. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

 

 1. Jutro przypada także kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet    oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach rządzących, aby dzięki  ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.

 

 1. Zachęcamy do udziału we Mszy Świętej roratnej o godz. 7:00 rano, a dzieci i młodzież zapraszamy na godz. 18:00.

 

 1. Wielu z nas nie było u spowiedzi od ponad roku albo dłużej, dlatego zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania przed i w czasie każdej Mszy św. oraz w piątek w godz. 6:30 – 12:00  oraz  15:00 – 18:30.

 

 1. Odwiedzimy chorych w domach z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w sobotę od godz. 8:00 rano – kapłani będą u tych chorych, których odwiedzają w I soboty miesiąca, ale także innych, których należy zgłosić do zakrystii.

 

 1. Natomiast w przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych, a szczególnie tych z ostatnich 12 miesięcy o godz. 17:00 w kościele.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc dla Kościoła na Wschodzie –   zebraliśmy 1700 zł.  A dzisiaj na prace renowacyjne w naszym kościele.

 

 1. Przy wyjściu bocznym z kościoła są do nabycia opłatki wigilijne oraz świece już tylko małe po 7  zł.

 

 1. Spotkanie zelatorów i zelatorek Żywego Różańca we wtorek o godz. 16:00 w salce nad garażami.

 

 1. Wspólnota Krwi Chrystusa organizuje wyjazd do Częstochowy w dniach 18 – 19 grudnia na czuwanie nocne na Jasnej Górze. Wyjazd w sobotę o godz. 8:00, a zbiórka koło Domu Kultury. Zapisy pod numerem na plakacie.

 

 1. Paczki żywnościowe dla podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas będą wydawane w czwartek, tj. w dniu 16 grudnia od godz. 10:00 – 11:00 dla rodzin wielodzietnych, natomiast od godz. 11:00 – 12:00 dla pozostałych podopiecznych w miarę posiadanych artykułów spożywczych.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

 

 1. Przypominamy, że spotkanie członków Zespołu Synodalnego jest dzisiaj o godz. 16:00 w salce nad garażami.

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

           †       Kamila Suchan

          †     Mieczysław Zych

          †     Teresa Kujawa

          †     Honorata Głowińska

           †     Emilia Krukowska

          †     Zbigniew Sikorski

          †     Helena Marak

          †     Zofia Ziembińska

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…