III Niedziela Adwentu – ogłoszenia

1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

1. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

1. Jutro przypada także kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet    oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach rządzących, aby dzięki  ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.

1. Zachęcamy do udziału we Mszy Świętej roratnej o godz. 7:00 rano, a dzieci i młodzież zapraszamy na godz. 18:00.

1. Wielu z nas nie było u spowiedzi od ponad roku albo dłużej, dlatego zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania przed i w czasie każdej Mszy św. oraz w piątek w godz. 6:30 – 12:00  oraz  15:00 – 18:30.

1. Odwiedzimy chorych w domach z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w sobotę od godz. 8:00 rano – kapłani będą u tych chorych, których odwiedzają w I soboty miesiąca, ale także innych, których należy zgłosić do zakrystii.

1. Natomiast w przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych, a szczególnie tych z ostatnich 12 miesięcy o godz. 17:00 w kościele.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc dla Kościoła na Wschodzie –   zebraliśmy 1700 zł.  A dzisiaj na prace renowacyjne w naszym kościele.

1. Przy wyjściu bocznym z kościoła są do nabycia opłatki wigilijne oraz świece już tylko małe po 7  zł.

1. Spotkanie zelatorów i zelatorek Żywego Różańca we wtorek o godz. 16:00 w salce nad garażami.

1. Wspólnota Krwi Chrystusa organizuje wyjazd do Częstochowy w dniach 18 – 19 grudnia na czuwanie nocne na Jasnej Górze. Wyjazd w sobotę o godz. 8:00, a zbiórka koło Domu Kultury. Zapisy pod numerem na plakacie.

1. Paczki żywnościowe dla podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas będą wydawane w czwartek, tj. w dniu 16 grudnia od godz. 10:00 – 11:00 dla rodzin wielodzietnych, natomiast od godz. 11:00 – 12:00 dla pozostałych podopiecznych w miarę posiadanych artykułów spożywczych.

1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

1. Przypominamy, że spotkanie członków Zespołu Synodalnego jest dzisiaj o godz. 16:00 w salce nad garażami.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

†       Kamila Suchan

†     Mieczysław Zych

†     Teresa Kujawa

†     Honorata Głowińska

†     Emilia Krukowska

†     Zbigniew Sikorski

†     Helena Marak

†     Zofia Ziembińska

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…