RORATY 2021

W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia można  uczestniczyć w porannej Mszy Świętej o godz. 7:00 ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami.

Natomiast dzieci i młodzież zapraszamy wieczorem na godz. 18:00 do kościoła.

Szybciej – Wyżej – Silniej

Pod takim hasłem, które zarazem jest mottem olimpijskim, prowadzone są  dla  dzieci i młodzieży Roraty.
Łącząc potrzeby ciała i ducha, kapłani zachęcają młodych – przy współudziale znanych sportowców – do stawiania sobie wymagań i odważnego przyznawania się do Pana Boga i wiary.

Jest to cykl spotkań z dwudziestoma mistrzami sportu, w tym olimpijczykami, reprezentującymi różne dyscypliny sportu. Na każdy dzień Rorat przedstawiany jest konkretny sportowiec – bohater dnia, który zachęca młodych do wysiłku, stawiania sobie wymagań i odpowiedzialnego dążenia do wyznaczonych celów.

Podczas każdych Rorat dziecko otrzymuje kartę, na której są zamieszczone:
– zdjęcie bohatera dnia z autografem
– fragment słowa Bożego zaczerpniętego z czytań mszalnych danego dnia
– kod QR do filmiku z wypowiedzią nagraną przez sportowca
– zadanie dla dziecka przygotowane przez sportowca, bohatera dnia.

Każde dziecko może przynieść serduszko z wypisanym dobrym uczynkiem, które jest losowane. W nagrodę otrzymuje figurke Matki Bożej na cały dzień przed, którą może modlić się ze swoją rodziną.