II Niedziela Adwentu – ogłoszenia

  1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła.

 

  1. W ubiegłą niedzielę Chrystus zachęcał nas do czuwania. Nasze ranne wstawanie na „Roraty” jest jednym ze znaków tego czuwania. Przypominamy, że „Roraty” w naszym kościele są odprawiane o godz. 7:00 rano, a dla dzieci i młodzieży o godz. 18:00.

 

  1. Jutro w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

 

  1. W środę 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na Matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. W środę także zapraszamy do naszego kościoła na Godzinę Łaski: 60 minut między godz. 12:00 a 13:00 w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi, która rozpocznie się Mszą św. Oto Jej słowa: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.   Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.  Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

 

  1. Spotkanie członków Zespołu Synodalnego w przyszłą niedzielę o g. 16:00 w salce.

 

  1. Za tydzień, jak zawsze w II niedziele miesiąca „cicha taca” przeznaczona na prace renowacyjne w naszym kościele.

 

  1. Przy wyjściu bocznym z kościoła są do nabycia opłatki wigilijne oraz świece rozprowadzane w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – małe po 7  zł,  a duże  po  20  zł.

 

  1. Parafialny Zespół Caritas w naszej parafii otrzymał ,,Torby Charytatywne” – sztuk 10 – w celu złożenia  do nich  darów dla swoich podopiecznych ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną spowodowaną koronawirusem  i z tego względu  nie  będzie organizowana zbiórka w sklepach,

       Torby mogą pobrać osoby prywatne  zrzeszone w kilka osób oraz  firmy  z zaproszeniem do ich wypełnienia do pełna. Jako dary może to być żywność, środki czystości, chemia gospodarcza oraz upominki dla dzieci. Zwrot  Torby  Charytatywnej z darami do przyszłej niedzieli włącznie na Plebanię. Także każdy z nas może przynieść i złożyć w Kaplicy Krzyża dary dla potrzebujących na miarę swoich możliwości.

Wypełnione  przez darczyńców Torby charytatywne i nasze dary zostaną przekazane najbardziej potrzebującym w naszej parafii podopiecznym.

       Parafialny  Zespół Caritas w Szprotawie złożone dary podzieli w miarę posiadanych ilości dla najbardziej potrzebujących rodzin z dziećmi i osób samotnych. Informacja  o wydawanych  darach  będzie  ogłoszona przed świętami na drzwiach wejściowych do Parafialnego Zespołu  Caritas.

 

  1. Przed nami kolejne święta w cieniu pandemii. W ubiegłym roku tradycyjna Wizyta Duszpasterska przybrała formę spotkań kolędowych w naszym kościele. W tym roku sytuacja jest inna. Spora część społeczeństwa jest już zaszczepiona lub w ostatnim czasie przechorowała COVID-19. Dlatego tegoroczna Wizyta Duszpasterska  odbędzie się na zaproszenia. Kapłani odwiedzą tylko tych, którzy  są zdrowi, nie odbywają aktualnie izolacji lub kwarantanny (dotyczy to wszystkich domowników). Kapłan odwiedzi rodziny, których zaproszenie otrzyma do świat Bożego Narodzenia. Zaproszenia są do pobrania ze stolika z prasą i przy opłatkach. Wypełnione zaproszenia można przekazać duszpasterzowi, wrzucić do skarbony lub na tacę. Chorzy chcący przyjąć kapłana podczas Kolędy mogą to uczynić, gdy wyzdrowieją.

 

  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                 Anna Marciniszyn

          †       Janina Florek

          †       Zenona Graczyk

          †       Marcin Przybyła

          Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…