I Niedziela Adwentu – ogłoszenia

 1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie trzeci rok realizacji w Kościele programu duszpasterskiego, którego hasłem w tym roku są słowa: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana:  „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii  w naszej wspólnocie.   Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

 

 1. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej o godz. 7:00 ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. Natomiast dzieci i młodzież zapraszamy wieczorem na godz. 18:00 do kościoła.

 

 1. W przyszłą niedzielę Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie, a także przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć do puszek ofiary na pomoc dla Kościołów na Wschodzie.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 11:30 w czasie, której będą błogosławione medaliki.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • we wtorek – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra;
 • w piątek – św. Franciszek Ksawery, prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;
 • w sobotę – św. Barbara, dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie oraz w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa; natomiast spotkanie dla Przyjaciół Paradyża o godz. 16:00.
 • w piątek całodzienna adoracja i okazja do spowiedzi w godzinach  6:30  –  12:00    oraz    15:00  –  18:30;
 • w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00 rano, a odwiedziny chorych w domach będą w ostatnią sobotę przed świętami, 18 grudnia o zwykłej porze.

 

 1. Spotkanie dla pozostałych kandydatów do bierzmowania z klasy VIII wraz z rodzicami  –  grupa Ks. Dawida –  odbędzie się w przyszłą niedzielę według następującego planu:

          –   klasy VIII a i b      ze szkoły nr 2  i  Społecznej        po Mszy św. o godz. 13:00

          –   klasy VIII e i fg     ze szkoły nr 1     po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Od dzisiaj będą do nabycia opłatki wigilijne –   ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na prace renowacyjne w naszym kościele. Przy wyjściu bocznym z kościoła będą rozprowadzane opłatki oraz świece wigilijne w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom :
 • małe po    7  zł, 
 • duże po  20  zł.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †       Jan Majka

          †       Maria Gulbińska

          †       Zbigniew Łukaniuk

          †       Zofia Wlazło

          †       Henryk Rożek

          †       Michalina Tananko

    Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…