1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to już ostatnia niedziela w roku liturgicznym. Oddajemy cześć Chrystusowi Królowi, On jest Panem całego stworzenia, ku Niemu wszystko podąża i dzięki Jego zbawczej męce i zmartwychwstaniu ma udział w życiu wiecznym.

 

 1. Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami udziela się wiernemu, który w uroczystość Chrystusa Króla odmówi publiczne akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

 

 1. Dzisiejsza uroczystość to także patronalne święto naszego Seminarium Duchownego –   pamiętajmy o modlitwie za kleryków i profesorów. Bóg zapłać za ofiary złożone tacę na utrzymanie Seminarium.       

 

 1. Za tydzień rozpoczyna się Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Wieniec adwentowy i świeca roratnia będą nam towarzyszyć przez najbliższe cztery niedziele, kierując nasze myśli ku tajemnicy przyjścia Boga na świat. Byłoby dobrze, aby także w naszych domach pojawiły się takie wieńce adwentowe z czterema świecami. Przygotujmy nasze serca na to radosne spotkanie.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII oraz ich rodziców – grupa Ks. Dawida – odbędzie się w przyszłą niedzielę według następującego planu:

–       klasy VIII a i b   ze szkoły nr 1 po Mszy św. o godz. 13:00

–       klasy VIII c i d    ze szkoły nr 1 po Mszy św. wieczornej.

Natomiast plan spotkań pozostałych klas VIII podamy w przyszłą niedzielę.

 

 1. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia w zakrystii opłatki wigilijne –   ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na prace renowacyjne w naszym kościele.  A przy wyjściu z kościoła będą rozprowadzane świece wigilijne w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom :
 • małe po    7  zł, 
 • duże po  20  zł.

 

 1. Na prośbę Nowego Szpitala w Szprotawie przekazujemy informację: „Nowy Szpital dysponuje nowym sprzętem w Pracowni Endoskopowej i zaprasza wszystkich mieszkańców na  badania gastrologiczne. Informacji udziela Pani Marta w sekretariacie Szpitala  lub    517 369 684”.

 

 1. Zapraszamy do udziału w nowej edycji cyklu „Teologia w mieście”, obejmującego 10 spotkań wokół zagadnień z Pisma Świętego, teologii oraz społecznego nauczania Kościoła – bliższe informacje na plakacie.

 

 1. W sobotę, 4 grudnia 2021r. w Grodowcu i Rokitnie odbędą się Adwentowe Wieczory Młodych pod hasłem: „Pan z Tobą”. Będzie to czas spotkania i modlitewnego czuwania młodzieży naszej diecezji przed świętami Bożego Narodzenia – bliższe informacje na plakacie i u księży.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy z wypominkami za naszych zmarłych z ostatnich 12 miesięcy o godz. 17:00 w kościele.

 

 1. Natomiast przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Helena Grela

          †     Halina Rydz

          †      Aniela Rynkiewicz

          †      Mieczysław Lewandowski

          †      Alicja Nowińska

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…