XXXIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam :
 • w środę – św. Elżbieta Węgierska, zakonnica, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka;
 • w czwartek – bł. Karolina Kózkówna, dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc;
 • w sobotę – św. Rafał Kalinowski, prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem.

 

 1. Przyszła niedziela to także Patronalne Święto Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Taca przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne – pamiętajmy też o modlitwie za powołanych.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych z ostatnich 12 miesięcy o godz. 17:00 w kościele.

 

 1. Wspólnota „Sychar” zaprasza w piątek na Mszę św. o godz. 18:00 z modlitwą o uzdrowienie fizyczne i duchowe.

 

 1. Apel Przewodniczącego Episkopatu Polski       

         Od kilku tygodni jesteśmy świadkami wyjątkowo trudnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Bez względu na okoliczności przybycia migrantów, na pewno potrzebują oni naszego wsparcia duchowego i materialnego.   
  Od początku kryzysu migracyjnego Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska, Caritas diecezjalnych oraz delegata KEP ds. imigracji – świadczy w miarę swoich możliwości pomoc migrantom.
  Potrzeby są jednak o wiele większe, dlatego zwracam się do wiernych z prośbą o ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej, po wszystkich Mszach Świętych w niedzielę 21 listopada. Środki zbierane podczas tej kwesty do puszek zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce
  .
  ✠ Stanisław Gądecki
  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

 1. Rekolekcje dla mężczyzn – z charyzmatycznym kapłanem o Antonello Cadeddu z Brazylii, założycielem wspólnot ewangelizacyjnych na całym świecie, odbędą się w Rokitnie w dniach od 19 do 21 listopada Rozpoczęcie w piątek o godz. 17:30. Zakończenie w niedzielę w południe. Koszt trzydniowego pobytu w Rokitnie – 170 zł. Zapisy w Bractwie   św. Józefa w Gorzowie pod nr. tel.: 696 055 229; 663 430 024. Zapraszamy do zapoznania się z doświadczeniem ewangelizacji w skrajnie trudnych warunkach dechrystianizacji.

 

 1. Natomiast dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

                                

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Eugeniusz Sudnikiewicz

          †      Zuzanna Bukańska

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo