XXXII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość. Wypominki będą jeszcze w poniedziałek i przyszłą niedzielę

 

 1. We wtorek rocznica poświęcenia bazyliki na Lateranie, czyli kościoła katedralnego papieża, dlatego też bazylika ta nazywana jest „matką wszystkich kościołów”. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie za papieża i  za cały Kościół.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

          –     w środę         :      św. Leon Wielki, papież i doktor Kościoła;

         –    w czwartek     :      św. Marcin z Tours:  odpust w Paradyżu;

         –    w piątek                :    święty Jozafat,  apostoł jedności K-ła na kresach ;

         –     w sobotę         :      święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn. Święto Pierwszych Męczenników Polski z początku   XI wieku –  Patronów diecezji. Krew ich przyczyniła się do rozkwitu chrześcijaństwa w naszej Ojczyźnie. Odpust w Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

 

 1. Z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w czwartek wieczorem o godz. 18:00.

 

 1. Zgodnie z uprawnieniem jako proboszcz parafii udzielam dyspensy od zachowania w piątek obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a podjęcia innych form pokuty, jak na przykład: modlitwa, jałmużna czy uczynki pobożności i miłości.

 

 1. W środy od tego tygodnia będzie odprawiana nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8:30 i  o godz. 17:30.

 

 1. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi w

 

 1. Stolica Apostolska, podobnie jak w ubiegłym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, rozszerza możliwość ofiarowania odpustów za zmarłych w miesiącu listopadzie.                                                                                                                   Odpust związany z nawiedzeniem kościoła i modlitwą za zmarłych  przypisany na dzień 2 listopada można uzyskać w innym, dowolnie wybranym przez wiernych dniu tego miesiąca. Natomiast odpusty przewidziane normalnie na dni od 1 do 8 listopada związane z nawiedzeniem cmentarza i modlitwą za zmarłych wierni mogą dowolnie rozłożyć na inne 8 dni aż do końca miesiąca.                                                                                                                                                                        Z kolei osoby starsze, chore oraz ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli w duchowej łączności z wiernymi nawiedzającymi kościoły i cmentarze odmówią przed obrazem Jezusa lub Maryi modlitwę za zmarłych, odrzucając przy tym wszelkie przywiązanie do grzechu z intencją, jak najszybszego spełnienia warunków uzyskania odpustu, czyli przystąpienia do sakramentu pojednania, przyjęcia Komunii oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj:

        –   Spotkanie dla pozostałych kandydatów do bierzmowania z klasy VIII odbędzie się według następującego planu:

        –  klasy VIII a i b ze szkoły nr 2 i Społecznej   po Mszy św. o godz. 13:00

        –  klasy VIII e i fg   ze szkoły nr 1  po Mszy św. wieczornej.

 

        –   nauki przed chrztem  –  ostatnie już przed świętami  –   rozpoczną się o godz. 17:00 w salce nad garażami.

 

 1. „Cicha taca” w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na uregulowanie płatności za odtworzone uszaki w ołtarzu głównym w naszym kościele.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Eugenia Henkel

          †      Józef Barys

          †      Henryka Piotrowska

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…