1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne, za które serdeczne dziękujemy.

 

  1. Przed nami ostatni cały różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach i wielu świętych wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Wszystkich bez wyjątku zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła:

          –       dzieci wtorek, środę i czwartek o godz. 16:30

          –       młodzież i dorosłych codziennie o godz.  8:15    i    17:15

          –       w niedziele o godz. 17:00.

 

  1. W czwartek przypada dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego – pamiętając o modlitwie w jego intencji wypraszajmy potrzebne dla niego łaski.

 

  1. Procesja w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu rozpocznie się jak zwykle przy bramie o godz. 11:30, a po jej zakończeniu około 12:16  zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszych zmarłych.  

 

  1. „Jest rzeczą świętą i chwalebną modlić się za zmarłych” – pamiętajmy o wypominkach za naszych zmarłych. Wypominki wraz z ofiarą składamy do skarbony na półce z prasą przy wyjściu z kościoła. Kartki na dni powszednie są wyłożone na stoliku przy wyjściu głównym.

 

  1. Spotkanie organizacyjne Apostolstwa Dobrej Śmierci we wtorek o godz. 16:00 w salce nad garażami – wszystkich zainteresowanych tymi sprawami serdecznie zapraszamy.

 

  1. Natomiast spotkanie Apostolatu Zbawczego Cierpienia oraz Wspólnoty Krwi Chrystusa przeżywającej 25-lecie działalności w naszej parafii w czwartek o godz. 16:00. Na spotkanie i Mszę św. dziękczynną, która będzie odprawiona o godz. 18:00 zapraszamy obecnych i byłych członków Wspólnoty Krwi Chrystusa.

 

  1. Zapraszamy dzieci z klas IV, V i VI szkoły podstawowej oraz ich rodziców na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 14:00 w salce nad garażami.

 

  1. Przypominamy, że spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII – grupa Ks. Dawida –  odbędzie się dzisiaj według następującego planu:

–       klasy VIII a i b   ze szkoły nr 1 po Mszy św. o godz. 13:00

          –       klasy VIII c i d    ze szkoły nr 1 po Mszy św. wieczornej.

          Natomiast plan spotkań pozostałych klas VIII podamy w przyszłą niedzielę.

 

  1. Wspólnota Modlitewna „Sychar” zaprasza na Noc Światła, która odbędzie się w przyszłą Niedzielę o godz. 18:00. Rozpoczęcie Mszą św. wieczorną, a zakończenie Adoracją oraz przejściem pod krzyż około godz.20:00. Zabieramy ze sobą znicze.

 

  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Zdzisław Gola

          †      Rozalia Gumienna

          †      Kazimiera Wróblewska

         Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo