PIELGRZYMKA RÓŻ ŻYWEGO RÓŻAŃCA

Dnia 2 października 2021 roku wyruszyła ze Szprotawy pielgrzymka z parafii W. N. M. P. i św. Andrzeja do sanktuarium Pani Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Przewodniczył nam ks. Proboszcz Kanonik Ryszard Grabarski. Hasłem przewodnim na uroczystości diecezjalne były słowa błogosławionego Stefana kardynała Wyszyńskiego: „Wszystko postawiłem na Maryję”.

W autokarze rozpoczęliśmy pielgrzymowanie od modlitwy i błogosławieństwa ks. Proboszcza, śpiewem godzinek, odmówieniem różańca, następnie śpiewaliśmy pieśni.

Zapanowała wspaniała atmosfera modlitewna, radość promieniowała z oblicza pielgrzymów. O godz. 10:00 rozpoczęła się procesja różańcowa z feretronami i sztandarami po dróżkach rokitniańskich, w której uczestniczyliśmy. Wraz z nami  szedł biskup diecezjalny Tadeusz Lityński.

O godz. 11:00 ksiądz kustosz z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przybliżył nam historię i kult Matki Bożej.

O godz. 12:00 nasz biskup Tadeusz Lityński odprawił Mszę Świętą odpustową, którą wraz z nim koncelebrowało wielu kapłanów. Podczas uroczystości do sanktuarium zostały wprowadzone relikwie błogosławionego Stefana kardynała Wyszyńskiego. W czasie Mszy Św. i uroczystości była piękna pogoda. Przez modlitwę, śpiew i osobistą refleksję w naszych sercach panowała radość.     Po takim   spotkaniu z Matką Bożą Rokitniańską i modlitwą w tak wielkiej rzeszy pielgrzymów wróciliśmy umocnieni, spełnieni, pełni wiary, nadziei i miłości, że Matka Boża ciągle  nad nami czuwa.